Німеччина не постачатиме Україні зброю для ударів по території Росії.
Про це заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, повідомляє T-Online. Він пояснив, що така позиція пов’язана із небажанням допустити ескалацію конфлікту.
«Думаю, цього принципу слід дотримуватися решті», — зазначив Шольц, нагадавши про аналогічне рішення американського лідера Джо Джо Байдена.
19 серпня Шольц розповів, що Німеччина постачає Україні «дуже багато зброї». “Це важливо сказати, ми зараз робимо це регулярно, це дуже ефективне озброєння”, – заявив глава німецького уряду. За його словами, Києву вже поставлено зенітні танки Gepard, а незабаром плануються постачання артилерійського радара Cobra та системи ППО Iris-T. «Німеччина допомагатиме Україні стільки, скільки це буде необхідно, але при цьому не повинно бути ескалації конфлікту. І це основний принцип», – додав німецький політик.
Тоді ж німецька газета Die Welt з’ясувала, що дипломати України з початку червня неодноразово зверталися до уряду Німеччини з проханням передати Києву більше зброї, проте у Берліні уникають нових постачань озброєнь. Німецькі чиновники пояснюють це тим, що техніка потрібна самій Німеччині.
Згодом у Збройних силах Німеччини вказали, що більше не здатні постачати озброєння Україні з власних запасів. “Ми підійшли до допустимої межі”, – сказала глава військового відомства Крістіна Ламбрехт. Вона додала, що німецька армія не може бути ослаблена ще більше.
Вашингтон заборонив Києву використовувати далекобійне озброєння для ударів територією Росії. Проте український міністр оборони Олексій Резніков заявив, що Київ може застосовувати його для «деокупації тимчасово окупованих територій України». Він уточнив, що обмеження не поширюватиметься на Крим, Донбас та інші зайняті російськими та союзними військами райони.
Пізніше з’ясувалося, що Сполучені Штати Америки все ж таки дозволили Збройним силам України (ЗСУ) застосовувати далекобійну американську зброю в українському Криму «для самооборони». Неназване джерело в Білому домі пояснило виданню Politico, що «Вашингтон не вибирає цілі, і все, що ми надали, призначено для самооборони. Будь-яка ціль, яку Київ вирішить переслідувати на суверенній українській землі, за визначенням — самооборона», — наголосило джерело США.