Ще п’ять країн вирішили розмістити військові бази Росії

Ще п’ять країн вирішили розмістити військові бази Росії

Глави п’яти країн регіону Сахель (G5: Мавританія, Малі, Буркіна-Фасо, Нігер і Чад) мають намір обговорити з Росією можливість розміщення в цих країнах російських військових баз або радників.

Ряд країн Азії і Латинської Америки також висловив бажання мати у себе російські військові бази. Регіон Сахель не може впоратися з погрозами тероризму “без такої країни, як Росія”, заявив глава постійного секретаріату G5 Sahel Маман Самбо Сідіка. Росія надає підтримку силовим структурам країн Сахеля, який створив спільний військовий контингент для боротьби з тероризмом і оргзлочинністю, заявив раніше постійний представник Росії при ООН Василь Небензя.

Росія вітає створення країнами G5 спільних сил з протидії терористичній загрозі, які схвалені резолюцією РБ ООН. “Виходимо з того, що це адекватна відповідь на регіональні виклики в руслі принципу “африканським проблемам – африканські рішення”. Переконані, що тільки таким чином можна домогтися стійкого миру в Африці”, – підкреслив Небензя.

У свою чергу Центрально-Африканська Республіка обговорює з Росією можливість розміщення російської військової бази. У країні створено центр підготовки місцевих військовослужбовців, російські військові радники навчають армію ЦАР боротися з терористичними і бандитськими формуваннями.

“Ми продовжуємо працювати з національним Міноборони і Міноборони Росії над цим питанням, щоб вивчити можливості. Я попросив Росію про можливість надати ЦАР додаткову допомогу, щоб допомогти нашим військовим виконувати свої завдання належним чином. Є й поставки зброї з Росії. Перша партія доставлена ​​якесь той час назад, а зовсім недавно було ще дві поставки. Це дає сили нашим військовим виконувати своє завдання”, – підкреслив президент ЦАР Фостен-Арканжи Туадера.

Обстановка в ЦАР загострилася в грудні 2013 року, коли в Бангі почалися зіткнення між бойовиками і протистоять їм повстанцями-християнами.
Російські військові бази і пункти матеріально-технічного забезпечення (МТЗ) розташовані в п’яти державах Договору про колективну безпеку (Казахстан, Киргизія, Таджикистан, Білорусь і Вірменія), а також в Південній Осетії, Абхазії та Придністров’ї.

У Сирії розміщена військово-морська база Росії (порт Тартус), яка є головним оплотом ВМФ Росії в Середземному морі, а також авіаційна база на сирійському аеродромі “Хмеймім”.

У 2009 році президент Венесуели Уго Чавес запропонував президенту Володимиру Путіну розмістити в Венесуелі військову базу для дальньої авіації Росії. У країні працює кілька російських військових фахівців, які допомагають обслуговувати куплену Венесуелою військову техніку російського виробництва.

Президент Судану Омар Башир обговорював з Путіним можливість відкриття російської військової бази на березі Червоного моря.

У Єгипті пройшли російсько-єгипетські військові навчання. З урахуванням швидкого відкриття в Єгипті російської промислової зони можна припустити, що її охороною займуться російські військові.

Головнокомандувач Збройними силами Лівії Халіфа Белкасем Хафтар не раз пропонував Росії розмістити військову базу в Лівії для боротьби з терористичною загрозою в регіоні.

В’єтнам також не проти повернення Росії на колишню військову базу СРСР в Камрані.

Російські військові радники працюють в М’янмі. Серед можливих місць розміщення російських баз називають Кубу та Нікарагуа, де за часів СРСР були присутні радянські військові.

Про те, що російські військові кораблі можуть вільно швартуватися біля берегів Філіппін, заздалегідь повідомивши про свої наміри, заявив президент Філіппін Родріго Дутерте.

Російські військові кораблі заходять в порти Кіпру для поповнення запасів продовольства, води і палива, і Кіпр має намір і далі продовжити схвалювати заявки на такі заходи.

Нагадаємо, США і НАТО постійно розширюють військову присутність по всьому світу.

Поділитись