Сенатори США мають намір розслідувати дії Маска на посаді глави Twitter

Сенатори США мають намір розслідувати дії Маска на посаді глави Twitter

Сім сенаторів від Демократичної партії США надіслали листа голові Федеральної торгової комісії (ФТК) Ліні Хан з проханням розслідувати діяльність Ілона Маска на посаді директора компанії Twitter.

Лист опублікований на сайті сенатора-демократа від штату Коннектикут Річарда Блюменталя.

“Ми пишемо з приводу серйозного, навмисного прояву зневаги з боку [компанії] Twitter до безпеки своїх користувачів та закликаємо Федеральну торгову комісію розслідувати будь-які порушення з боку Twitter угоди про згоду (угода Twitter та ФТК від 2011 року про захист особистих даних користувачів) або інші порушення наших законів про захист прав споживачів.В останні кілька тижнів новий виконавчий директор Twitter Ілон Маск прийняв кілька рішень, що викликають тривогу, підірвали цілісність і безпеку платформи <…>”, – йдеться в листі. На думку конгресменів, Маск, незважаючи на попередження, запровадив функції, які можуть бути використані для “шахрайства, афер та небезпечного самозванства”.

Звернення підписали сенатори-демократи Річард Блюменталь (від штату Коннектикут), Елізабет Уоррен (від штату Массачусетс), Дайенн Файнстайн (від штату Каліфорнія), Бен Рей Лухан (від штату Нью-Мексико), Ед Маркі (від штату Массачусетс), Корі від штату Нью-Джерсі) та Роберт Менендес (від штату Нью-Джерсі).

Сенатори побоюються, що зміни, внесені Маском, наражають користувачів на соцмережу ризику і можуть безпосередньо порушувати умови угоди з ФТК.

“Ми закликаємо комісію уважно стежити за виконанням Twitter укладеної з нею угоди і вживати примусових заходів проти будь-яких порушень або недобросовісних або ділових практик, що вводять в оману, включаючи цивільні штрафи та притягнення до відповідальності окремих керівників Twitter у випадках, де це необхідно”, – уклали члени Сенату у своєму посланні.

Дії Маска на посаді глави Twitter

27 жовтня Ілон Маск закрив операцію на суму $44 млрд із придбання компанії Twitter, яка володіє однойменною соціальною мережею. Згідно з документами, розміщеними 31 жовтня в базі Комісії з цінних паперів та бірж США, мільярдер збирається розпустити раду директорів. Відразу після покупки компанії Маск звільнив низку членів керівництва, а через деякий час скоротив штат практично вдвічі. 6 листопада він оголосив про намір запровадити платну верифікацію облікових записів. 11 листопада газета The Washington Post повідомила, що свою посаду в Twitter залишив керівник відділу модерації та безпеки компанії Йоель Рот, а також голова служби безпеки, директор з питань конфіденційності та директор з дотримання нормативних вимог. Як зазначила The Washington Post, це пов’язано з побоюваннями щодо політики нового глави компанії Ілона Маска, який вирішив провести масові звільнення. За даними газети, події, що розгортаються навколо сервісу, потрапили під пильну увагу головного наглядового органу – Федеральної торгової комісії США. Як повідомила газета, вона готова вжити заходів у разі порушення компанією встановлених правил, пов’язаних із забезпеченням приватності та безпеки даних.

Поділитись