Саме поняття «команда Зеленського» є міфом, – Костянтин Бондаренко

Саме поняття «команда Зеленського» є міфом, – Костянтин Бондаренко

Будь-яка монобільшість, чи мега фракція є слабкою внаслідок того, що в середині неї починають з’являтися різні групи інтересів та починають ворогувати між собою. Війна в середині цих груп інколи виходить на перший план. Досягнення якихось конкретних цілей – відсувається на другий чи третій план. Це ми вже помічаємо на прикладі нинішньої Верховної Ради України.

Про це повідомив в ексклюзивному інтерв’ю інтернет-виданню «Новий формат» політолог, керівник фонду «Українська політика» Костянтин Бондаренко.

Серед основних проблем в команді Зеленського політолог назвав керованість, вмотивованість та непрофесіоналізм.

«Головна мотивація людей, які прийшли до Верховної Ради чи уряду – очолити цю систему, яка базувалася на тотальній корупції. Вони вирішили не корумпувати свої посади, не використовувати корупційні можливості, а бути чесними. Однак через місяць, другий захотілося їсти. З іншого боку вони декларували чесність, з другого боку продемонстрували схильність до фінансових зловживань, як і їх попередники. І це спричинило досить серйозний дисонанс в їх сприйнятті. Що стосується інших можливостей – непрофесіоналізм. Більшість з людей оточення Зеленського – прекрасні аматори, які знають, що є влада, але вони не знають як функціонує державний апарат, як вирішити те, чи інше питання. Вони ніколи не були знайомі із виробничими процесами, а знають по книжкам чи по теорії, як схожа проблема вирішувалася на Філіппінах чи в США. Але вони не знають українську дійсність», – заявив Бондаренко.

На думку, Костянтина Петровича, «останні скандали у фракції «Слуга народу» б’ють по позиціях самої політичної сили, позиціях команди, але абсолютно не впливають на рейтинг самого Зеленського».

«В Зеленського і досі високий рейтинг. Навіть якщо він і опустився до 50% , все одно випереджає в кілька разів найближчих опонентів. В народу зберігається образ: цар добрий, боярині погані.Коли один з депутатів команди Зеленського заявив, що треба продати собаку, аби розрахуватися за комунальні борги, він був абсолютно щирим і не хотів нічого поганого. Це абсолютно природньо з його точки зору: якщо є якась річ, яку можна продати за борги, то чому б не продати. З лібертаріанської точки зору так воно і є. Але що стосується громадян України, то вони обурилися», – наголосив експерт.

За його словами, «насправді саме поняття «команда Зеленського» є міфом.

«На сьогоднішній день, як ми бачимо є різношерста група людей, які є середовищем Зеленського. Їх би я не став називати командою. Команда ще буде викристалізовуватися, і, як не дивно, зміцнення позицій команди, буде пропорційним щодо рейтингів Зеленського. Звичайно, буде багато невдоволених, тим, що вони втрачатимуть позиції та переходитимуть в опозицію, а Зеленський буде зміцнювати свою владу», – підкреслив Бондаренко.

Володимир Малінін

Поділитись