Саакашвілі у своєму посланні вимагає справедливого суду

Колишній президент Грузії Михайло Саакашвілі у посланні до прихильників заявив, що готовий постати перед вільним та справедливим судом та довести свою невинність.

Про це повідомив адвокат політика Ніка Гварамія.

«У суді Іванішвілі [колишній прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі] у мене немає жодних шансів досягти справедливості. Я знову повторюю свою пропозицію, що готовий постати перед справедливим незалежним судом та відстоювати там свою правду», — цитує Саакашвілі Гварамія.

Також екс-президент вважає, що його звільненням має займатися ініціативна група, яка, з одного боку, враховуватиме головні політичні цілі опозиції, а з іншого — координуватиме кампанію його звільнення.

Саакашвілі додав, що не бачить себе «в жодній із конфігурацій майбутньої влади». Він наголосив, що майбутні тижні будуть дуже важливими для Грузії.

«Якщо ми зможемо консолідувати свої сили, збережемо політичний настрій, збільшимо кількість учасників боротьби, ми досягнемо мети та досягнемо перемоги. Зараз будь-яка пауза чинною владою буде сприйнята як наша поразка, що фізично вбивча для мене і для нашої батьківщини, тому ні кроку назад і активність, активність і ще раз активність», — сказав політик.

Колишнього грузинського лідера затримали 1 жовтня у Тбілісі після його повернення до країни напередодні виборів до місцевих органів влади. Того ж дня політик оголосив голодування. Наразі стосовно нього порушено кримінальну справу про незаконне перетинання кордону країни. Крім того, екс-президента на батьківщині заочно засуджено у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані та про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку його засудили на три роки позбавлення волі, у другому — на шість.

7 листопада Саакашвілі відмовився приймати ліки у медчастині в’язниці. Це було пов’язано з публікацією відео, де екс-президент Грузії їсть та п’є, незважаючи на оголошене раніше голодування. Наступного дня його насильно вивезли із в’язниці до лікарні. У Мережі з’явився відеозапис, на якому видно, як політик, який перебуває понад 40 днів на голодуванні, ухиляється від співробітників поліції, які його супроводжують.

19 листопада фахівці, які відвідали Саакашвілі у в’язниці, виявили серйозне захворювання мозку, через яке у політика, з великою ймовірністю, може розвинутися кома з можливим летальним кінцем. У зв’язку з цим міністерство юстиції Грузії ухвалило рішення доставити екс-президента, який перебуває в реанімаційному відділенні тюремної лікарні, до військового шпиталю в Горі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...