Росія висунула чергові претензії на адресу української влади стосовно Донбасу

Росія висунула чергові претензії на адресу української влади стосовно Донбасу

З Кремля на адресу української влади стосовно Донбасу прозвучали чергові претензії. Можна вважати їх якимось підбиттям Москвою підсумків року, що минає по Донбасу і – “тизером” за переговорами на 2021.

Про це повідомляє Klymenko Time

Ключова оцінка – домовленості паризької зустрічі “нормандської четвірки” і домовленості “Мінська” реалізовані тільки не повністю. А за головними пунктами домовленостей ніхто не брався. Про це заявив прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

Передбачувано, в гальмуванні вирішення проблем Донбасу Пєсков звинуватив українську сторону.

“Процес виконання тих самих домовленостей, які були досягнуті в Парижі, і виконання мінського комплексу заходів не те, що забуксувало, так як якісь поодинокі положення вдалося дійсно реалізувати, але в цілому, найголовніше – ніхто за них навіть не брався”, – заявив Пєсков.

При цьому Пєсков традиційно і в черговий раз підкреслив позицію Кремля, що Росія – не сторона конфлікту в цій історії.

“Ні Росія, ні Франція, ні Німеччина не є учасниками або сторонами в цьому конфлікті. І Росія, і Німеччина, і Франція роблять все можливе, щоб допомогти Україні врегулювати цей конфлікт”, – сказав пропагандист Кремля.

Риторика стабільна і незмінна. На тлі Заяви української сторони про те, що час для “Плану Б” для Донбасу ще не настав (і що, відповідно, за оцінкою команди Зеленського “План А” залишається результативним), можна робити попередні прогнози про те, яким буде 2021 рік ( або принаймні перша його частина) для вирішення проблеми на сході України. Він обіцяє досить повільний поступальний рух за декількома напрямками:

– відкриття нових КПВВ;
– нові точки розведення сил і засобів на лінії зітхнення;
– точкові позитивні рішення для переселенців Донбасу;
– старт робіт із створення вільної економічної зони на Донбасі (але це також – повноцінно окремий кейс);
– можливо – обмін полоненими та ув’язненими за політичними мотивами.

Тим часом ключова для реінтеграції проблема, черговість вирішення питань “контроль над кордоном з РФ” і “вибори на Донбасі”, наскільки ми можемо бачити зараз, навряд чи буде вирішена. На жаль. Ключова точка напруги в переговорах збережеться. Будемо сподіватися, що помиляємося

Поділитись