Автор The Jerusalem Post Сет Францман заявив, що авторитарні режими по всьому світу зловтішаються з приводу хаосу в США.
На його думку, новинам про проблеми американців зраділи Іран, Туреччину, Росію і Китай.
Францман зазначив, що США стали наймогутнішою країною в світі після розпаду СРСР. Однак Росія, Китай, Іран і Туреччина чекали моменту, коли світ стане багатополярним знову. Вони прагнули до тіснішої співпраці і часто відвідували глобальні форуми, на яких США не присутні.
Францман заявив, що для координації зусиль проти США у всіх цих країнах є добре фінансовані державні ЗМІ. Політика цих країн, на його думку, полягає в тому, щоб повільно підривати США і чекати, коли Штати стануть досить слабкими.
Автор матеріалу звернув увагу, що турецький лідер Реджеп Тайіп Ердоган «намагався отримати вигоду» з заворушень в США, заявивши, що Америка є частиною «несправедливого світового порядку». Аналогічні заяви зробив і колишній президент Ірану, який розмірковує про «зарозумілості» США.
«Слава богу, те, що відбувається в Америці, у нас не відбувається. Слава богу», – заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.
Російський сенатор Олексій Пушков, написав в твіттері, що США починають «сипатися».
«Мета Туреччини, Ірану, Китаю і Росії під час нинішніх криз в США полягає в тому, щоб використовувати це в своїх інтересах заради вигоди», – заявив Францман. За його словами, союзники США побоюються, що хаос в країні завадить американцям зосередити свої сили і засоби за кордоном.
«Це означає, що всі ті, хто чекав, поки США скоротять свою присутність, кинуться заповнювати вакуум», – уклав він. На його думку, Росія і Іран вже кинулися в бік Афганістану, також Росія разом з Туреччиною почали діяти в Лівії.
Афроамериканець Джордж Флойд помер в Міннеаполісі при затриманні 25 травня. Поліцейський притискав шию лежачого Флойда коліном до землі. Його затримали після звернення в поліцію продавця супермаркету: він запідозрив, що Флойд розплатився з ним підробленою купюрою. Поліцейського пізніше звинуватили в ненавмисному вбивстві.
Загибель Флойда спровокувала масові протести в Міннеаполісі, які поширилися на інші міста. Пізніше акції протесту почали супроводжуватися погромами, насильством і грабежами.