Росія починає другий етап тактичних ядерних навчань з Білоруссю

Росія починає другий етап тактичних ядерних навчань з Білоруссю

У вівторок Росія заявила, що її війська розпочали другий етап навчань з відпрацювання розгортання тактичної ядерної зброї поруч із білоруськими військами після, як Москва заявила, погроз з боку західних держав.

Про це пише Reuters.

Росія каже, що Сполучені Штати та їхні європейські союзники підштовхують світ до межі ядерного протистояння, надаючи Україні зброю на мільярди доларів, частина якої використовується проти російської території.
 
Після відправки тисяч військових в Україну 24 лютого 2022 року президент Володимир Путін неодноразово заявляв, що Росія може використовувати ядерну зброю для захисту в екстремальних ситуаціях, коментарі, які Захід відкидав як бряцання зброєю.
Минулого місяця Росія прямо пов’язала ядерні навчання за наказом Путіна з, за ​​її словами, «провокаційними заявами та погрозами деяких західних офіційних осіб проти Російської Федерації».
На першому етапі навчань російські війська відпрацьовували озброєння та розгортання ракет «Іскандер», а авіація — гіперзвукові ракети «Кінжал».
Другий етап, анонсований у вівторок, передбачав відпрацювання спільної підготовки російських і білоруських підрозділів «бойового застосування нестратегічної ядерної зброї», повідомили в Міноборони.
«Ситуація на європейському континенті досить напружена, яка щодня провокується новими рішеннями та діями ворожих Росії європейських столиць, і перш за все Вашингтона», – сказав прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, відповідаючи на питання про навчання.
 
«Тому, безумовно, такі навчання і підтримання боєготовності для нас дуже важливі».
На кадрах, оприлюднених міністерством оборони, видно, як ракетний комплекс «Іскандер» заїжджає в поле, а ракети піднімаються. Також були показані надзвукові перехоплювачі МіГ-31 з ракетами «Кинжал» і надзвукові бомбардувальники дальнього радіусу дії Ту-22М3.
У п’ятницю Путін заявив, що Росії не потрібно використовувати ядерну зброю, щоб забезпечити перемогу в Україні, що є найсильнішим на сьогодні сигналом Кремля про те, що найбільш смертоносний конфлікт у Європі після Другої світової війни не переросте у ядерну війну.
 
Путін також заявив, що не виключає внесення змін до ядерної доктрини Росії, яка визначає умови застосування такої зброї.

Ядерні ризики

Сполучені Штати кажуть, що не помітили жодних змін у стратегічній позиції Росії, хоча високопоставлені чиновники розвідки кажуть, що вони повинні серйозно поставитися до зауважень Москви щодо ядерної зброї.
За даними Федерації американських вчених, Росія і Сполучені Штати є найбільшими ядерними державами світу, володіючи приблизно 88% ядерної зброї у світі., відкриває нову вкладку.
 
«Тактична ядерна зброя» розроблена для використання на полі бою, тому вона, як правило, менш потужна, ніж стратегічна ядерна зброя, яка може знищити цілі міста. Сполучені Штати мають близько 100 одиниць нестратегічної ядерної зброї B61, розміщених у п’яти європейських країнах – Італії, Німеччині, Туреччині, Бельгії та Нідерландах, повідомляє Бюлетень вчених-атомників., відкриває нову вкладку. США мають ще 100 одиниць такої зброї в межах своїх кордонів. Росія має близько 1558 нестратегічних ядерних боєголовок, хоча експерти з контролю над озброєннями кажуть, що через секретність дуже важко сказати, скільки їх.
Минулого тижня Путін заявив, що потужність багатьох тактичних ядерних озброєнь Росії становить 70-75 кілотонн, що приблизно в п’ять разів перевищує потужність ядерної бомби США, скинутої на японське місто Хіросіма 6 серпня 1945 року.
Старший помічник Білого дому заявив минулої п’ятниці, що США, можливо, доведеться розгорнути більше стратегічної ядерної зброї в найближчі роки, щоб стримувати зростаючі загрози з боку Росії, Китаю та інших.
Поділитись