Закриті слухання в Палаті представників Конгресу США, що проводяться в середу рамках процедури імпічменту щодо президента Дональда Трампа, почалися на п’ять годин пізніше запланованого через акції протесту, організованої конгресменами-республіканцями.
Про це повідомила газета The Washington Post. Заступник помічника міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Лора Купер вранці прибула до Конгресу, де в закритому режимі повинна була давати показання членам комітету із закордонних справ, спецкомітету з розвідки і комітету з нагляду та урядової реформи. Однак близько 20 республіканців, серед яких були конгресмени, які не є членами цих трьох комітетів, увірвалися в приміщення, де повинні були проходити слухання, і відмовлялися його залишати.
Члени Республіканської партії вимагали “більш відкритого, прозорого і справедливого” процесу в рамках імпічменту. “Якщо за закритими дверима вони збираються спростовувати результати американських президентських виборів, ми хочемо знати, що відбувається”, – заявив конгресмен Меттью Гаєц.
Як пояснює видання, республіканці порушили правило, згідно з яким присутнім на подібних заходах можуть тільки законодавці, що входять в комітети, які їх організовують. Крім того, вони принесли з собою мобільні телефони, що також заборонено.
Як пише The Washington Post, поки залишається неясним, як в кінцевому підсумку вдалося залагодити ситуацію, що склалася, проте демократи обговорювали можливість того, щоб звернутися за допомогою до співробітників правоохоронних органів, але відмовилися від цієї ідеї, вирішивши, що такі дії зіграють на руку їхнім політичним противникам – республіканцям.
Скандал у Вашингтоні
Приводом для початку процедури імпічменту щодо американського лідера став скандал, що розгорівся навколо липневого телефонної розмови Трампа з президентом Володимиром Зеленським. Як стверджують політичні опоненти президента, Трамп під час дзвінка намагався переконати Зеленського почати розслідування діяльності в Україні сина колишнього віце-президента США Джозефа Байдена Хантера в обмін на надання фінансової та військової допомоги Києву.
Білий дім оприлюднив стенограму липневої бесіди лідерів США і України. З’ясувалося, що Трамп не добивався від Зеленського розслідування щодо Хантера Байдена. Міністерство юстиції США, яке одночасно виконує функції генеральної прокуратури, не знайшло в змісті телефонної розмови порушень національного законодавства, а також підстав для проведення подальшого розслідування.
Байден зараз є найбільш імовірним конкурентом Трампа на майбутніх президентських виборах. Тому, на думку демократів, Трамп, тиснувши на Зеленського, по суті, прагнув заручитися підтримкою Києва в спробі переобратися на другий термін.