Путін заявив, що Карабах є частиною Азербайджану

Територія Нагірного Карабаху з позицій міжнародного права є частиною Азербайджану.

Про це заявив президент Росії Володимир Путін у четвер на щорічній прес-конференції.

«З міжнародно-правової точки зору, я теж про це говорив, ці всі території є невід’ємною частиною Азербайджанської Республіки», — підкреслив Путін.

Він зазначив, що «сама Вірменія незалежність Нагірного Карабаху не визнала», і, маючи на увазі цю обставину, «Нагорний Карабах з точки зору міжнародного права — теж Азербайджан».

Президент не вважає, що конфлікт навколо Нагірного Карабаху знову спалахнув в цьому році через втручання в нього якихось зовнішніх сил.

«Ситуація вийшла з під контролю, ця напруга тривала протягом багатьох років, — зазначив він. — Не думаю, що сталося це в зв’язку з якимось втручанням ззовні. Багаторазово ж виникали тертя, перестрілки і дрібні сутички. В результаті це вилилося в конфлікт».

Він заявив, що порушення режиму припинення вогню в Нагірному Карабасі, зафіксоване після вступу в силу підписаної 9 листопада спільної заяви про повне припинення військових дій в регіоні, було одиничним. Путін сподівається, що подібних випадків більше не буде.

«Ті спалахи порушення припинення вогню — воно було тільки одного разу. Сподіваюся, що одиничний випадок і залишиться одиничним, [що] вдасться все-таки сісти за стіл переговорів всім сторонам, при нашому [чи] посередництва, за посередництва Мінської групи [ОБСЄ] — це не важливо, головне, щоб процес почався і був позитивно завершений «, — сказав він у четвер на щорічній прес-конференції.

Путін не виключив можливості збільшення чисельності російських миротворців в Карабасі, але підкреслив, що для цього необхідна згода і Азербайджану, і Вірменії.

«Що стосується збільшення кількості наших миротворців, — сказав він, — то це можливо, але тільки за домовленістю з усіма сторонами, в тому числі з азербайджанською стороною, тому що ми спочатку обговорили кількість наших миротворців, це кількість погоджено».

При цьому Путін зазначив, що люди «і з одного боку, і з іншого боку адекватно оцінюють ситуацію, і це питання суто технічного характеру». «Якщо все прийдуть до висновку про те, що це потрібно, ми це зробимо, якщо немає — то, значить, тоді робити не будемо», — сказав президент РФ.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,