Постійний представник Китаю в ООН заявив про військові злочини у США

Постпред Китаю при ООН Чжан Цзюнь вказав на винищення корінного населення США, військові злочини Вашингтона та величезну кількість смертей від коронавірусу в Штатах — його коментар був викликаний словами американської колеги, яка звинуватила Пекін у геноциді уйгурів.

У неділю постпред США при ООН Лінда Томас-Грінфілд дала інтерв’ю CNN, в якому заявила, що в Китаї відбувається геноцид меншості уйгурської, а також злочини проти людяності. Глава американської місії також торкнулася проблеми Тайваню, заявивши, що США «намагаються підтримувати безпеку народу Тайваню».

Як зазначається у коментарі китайського постпредства, Чжан Цзюнь заявив, що відкидає безпідставні звинувачення американського постпреду. Він зазначив, що «неодноразова брехня США про „геноцид“ у Сіньцзяні вже спростована фактами». Люди всіх національностей живуть там «мирним, гармонійним та щасливим життям», повідомило постпредство КНР при ООН.

Постпред КНР також наголосив, що Тайвань є невід’ємною частиною території Китаю, а врегулювання тайванського питання є внутрішньою справою Пекіна та не допускає втручання США чи будь-яких інших зовнішніх сил.

«Майбутнє Тайваню пов’язане з національним возз’єднанням, а не якимись гарантіями безпеки з боку США. США повинні припинити заохочувати і підтримувати сили „незалежності Тайваню“, вони повинні дотримуватися істинної політики єдиного Китаю… Інакше гра в тайванське питання призведе лише до опіків», — сказано у коментарі до постпредства КНР.

Чжан Цзюнь зазначив, що в той час як США заводять мову про права людини, вони самі мають рекорд з порушень цих прав.

«З населенням менше чверті населення Китаю в США зареєстровано приголомшливе число смертей від COVID-19, що перевищує 900 000 осіб, і ця цифра продовжує зростати майже в 200 разів більше, ніж у Китаї. США наповнені насильством із застосуванням вогнепальної зброї: лише за 2021 рік загинуло 17 800 людей, через що жителі не почуваються у безпеці», — зазначає постпредство КНР.

«Систематичні етнічні чистки та масові вбивства корінних американців упродовж усієї історії США є справжнім геноцидом та злочином проти людяності. Безладні вбивства мирних жителів, зокрема жінок і дітей американськими військовими в Сирії, Афганістані та Іраку, вже є військовими злочинами», — сказано в коментарі.

За словами китайського постпреду, США стикаються із серйозними політичними, економічними, соціальними проблемами, проблемами безпеки та громадської охорони здоров’я. У таких умовах він закликав політиків США вирішувати власні проблеми, «а не зациклюватися на думці про перевагу Америки» над іншими та не перекладати відповідальність на інших. Чжан Цзюнь звернувся до США з порадою: «Не йдіть далі хибним шляхом. Це не тільки змусить страждати на ваш власний народ, а й створить додаткові проблеми для інших країн та всього світу».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,