Посол України заявив про нездатність країни змусити ФРН з собою рахуватися

Посол України заявив про нездатність країни змусити ФРН з собою рахуватися

Україні не вдалося заявити Німеччині про себе як про «велику культурну європейську націю» та «впливовий суб’єкт політики», тому в Берліні не завжди зважають на інтереси Києва.

Про це агентству «Укрінформ» заявив посол країни у ФРН Андрій Мельник в інтерв’ю з нагоди 30-х роковин встановлення дипломатичних відносин між двома країнами.

За його твердженням, головним викликом у двосторонніх відносинах є той факт, що ФРН може «легко собі дозволити» не зважати на інтереси України як суб’єкта міжнародної політики.

«Думаю, що в цьому наша головна недоробка останніх 30 років: ми ще не спромоглися заявити про себе як про велику культурну європейську націю, впливовий суб’єкт історії. А саме від цього значною мірою залежить політичне визнання», — цитує Мельника агентство у вівторок, 18 січня.

Посол згадав також, що незважаючи на всі зусилля, країні не вдалося «скоригувати базовий курс ФРН із стратегічних для Києва тем — членства в НАТО та ЄС».

На його думку, поки «шедеври українських композиторів» не стануть невід’ємною частиною репертуару оперних театрів у Німеччині, а німецькі школярі не вивчатимуть творчості українських письменників та поетів, усі «справедливі політичні вимоги» Києва наштовхуватимуться на стриману реакцію.

Мельник також визнав, що активна дипломатія Києва «не завжди викликає захоплення і ще рідше ентузіазм та позитивні емоції у політичному Берліні».

«Мені особисто не раз і не два в Берліні не просто делікатно натякали, а й часто відкритим текстом дуже наполегливо «радили» нашу медійну складову дипломатії трішки пригальмувати та згорнути», — зізнався він.

Раніше у понеділок Мельник заявив про розчарування через відмову Берліна від постачання зброї. Він зазначив, що Україна розуміє, що в коаліційному договорі нового уряду передбачені обмеження на постачання зброї до зон кризи, але, за його словами, зараз світ стоїть перед великою небезпекою масштабної війни серед Європи.

Тоді ж, 17 січня, український президент Володимир Зеленський зустрівся із головою МЗС ФРН Анналеною Бербок. У процесі переговорів вони порушили питання зміцнення енергетичної безпеки України, зокрема шляхом довгострокового транзиту газу через країну.

Повідомляється, що глава МЗС ФРН та президент України відзначили також «спільність підходів» у питанні «зеленої трансформації та відновлюваних джерел енергії», доказом чого стане відкриття Німеччиною в Києві офісу для реалізації українсько-німецьких спільних проектів у водневій енергетиці.

У вівторок, 18 січня, Бербок зустрінеться із главою МЗС Росії Сергієм Лавровим. Основними темами переговорів стане ситуація на Донбасі, напруженість на російсько-українському кордоні та двосторонні відносини.

Поділитись