Посол України в Берліні обрушився з критикою на президента Німеччини Штайнмайєра

Посол України в Берліні обрушився з критикою на президента Німеччини Штайнмайєра

Хто і навіщо в Україні реабілітує нацизм і вибілює образ Гітлера і чому, переписуючи історію Другої світової, Україна перетворюється з країни-переможця в країну-лузера?

Про це в ефірі Klymenko Time розповів київський журналіст Гліб Ляшенко.

Раніше посол України в Берліні Андрій Мельник обрушився з критикою на президента Німеччини Штайнмайєра за те, що він похвалив Москву за перемогу над нацизмом і підтримав будівництво газопроводу «Північний потік – 2».

«22 червня – 80-я річниця німецького нападу на Радянський Союз. Жертвами війни стали понад 20 мільйонів радянських громадян. Це не виправдовує російську політику сьогодні, але ми не маємо права залишати поза увагою і більш широкий контекст», – заявив президент Німеччини.

«Здавалося б нічого крамольного Штайнмаєр не сказав. Але український посол розлютився не на жарт. Розгледів в президенті Німеччини прихованого агента Путіна», – прокоментував Ляшенко.

«Якби пан Штайнмайєр відвідав національний музей історії України на Дніпровських схилах, то він би дізнався, що саме український народ поніс колосальні втрати під час нацистської навали і розв’язаної Третім рейхом війни на винищення і поневолення», – журиться український посол.

Мельник підкреслив, що «Україна ініціює проведення урочистого засідання Бундестагу з нагоди 80-річчя нападу нацистів, тому що 22 червня 1941 року не Москва, а саме українські міста піддалися масованим ударам люфтваффе і цілями бомбових ударів стали міста: Київ, Житомир, Одеса і Севастополь».

Як зауважив журналіст, посла обурило те, «що німецький президент в своїх історичних оцінках не відділив Україну від Радянського Союзу».

«Адже, згідно з нашою інтерпретації історії, Україна воювала з Гітлером як би окремо. Не в складі СРСР, а відокремлено. А тут раптом Штайнмайєр за перемогу над нацизмом дякує Москву, а про українських героїв не згадує! .. Але ж це саме вони – Бандера і Шухевич – перемогли Гітлера!..»- пояснив Ляшенко.

За подібну поведінку щодо президента Німеччини Мельника «слід було б звільнити», а перед Штайнмайєром – «вибачитися».

«Але цього, звичайно, не відбудеться. Тим більше скандал-то вже не перший», – вважає Ляшенко.

Три роки тому український консул в Гамбурзі Василь Марущінец прославився любов’ю до Гітлера і махровим антисемітизмом. Він «не тільки дозволяв собі в соцмережі грубо ображати євреїв, заперечувати Голокост, але і стверджував, що в Бабиному яру вбивали євреїв, а виключно українців».

«Після скандалу, що розгорівся Україна відхопила офіційну ноту обурення від МЗС Німеччини. Про незвичайний українському консулові розповіли ЗМІ Німеччини, Польщі, Ізраїлю та інших країн. Марущінця спочатку тимчасово відсторонили від посади, а трохи пізніше звільнили за порушення присяги держслужбовця. Однак дипломат-нацист оскаржив своє звільнення. Апеляційний суд Києва постановив, що Марущінець був звільнений незаконно, а в його діях немає нічого крамольного, що порушує присягу держслужбовця України.

Незаслужено звільненому дипломату виплатили зарплату за час вимушеного півторарічного простою і відновили на посаді. Консул-антисеміт повернувся в МЗС», – зазначив Ляшенко.

Є аналогічні приклади і серед української верхівки. Не так давно сайт українського МЗС звинуватив в організованому нацистами Голокост – Москву. В одному з його розділів йдеться про те, що «це було важке час з жахливими трагедіями і викликами геноцид, голодомор, великий терор, Голокост, депортації, ГУЛАГ, каральна психіатрія, чорнобильська катастрофа та інші події, які забрали життя мільйонів українців».

А рівно рік тому президент Зеленський, перебуваючи в Польщі, додумався звинуватити Радянський Союз у розв’язуванні Другої світової війни. Він заявив, що польський народ першим відчув на собі змова тоталітарних режимів, що призвело до початку Другої світової війни та Голокосту. І ця заява була зроблена в дні святкування 75-річчя з дня визволення радянськими військами табору смерті Аушвіц».

«Однак у своєму п’ятихвилинній спічі президент України про подвиг радянських солдат не сказав ні слова. На відміну, до речі, від свого польського колеги.

Але ж рідний дід нашого президента в роки Великої Вітчизняної війни командував мінометним взводом і стрілецькою ротою. Взимку 1944 року Семен Іванович Зеленський придушив вогонь нацистів, відбив серію ворожих атак і зайняв трофейний склад. За свої подвиги червоноармієць отримав два ордени Червоної зірки. Мені цікаво, що б він зараз сказав своєму онукові?» – сказав Ляшенко.

Журналіст нагадав, що «Україна і США – єдині в світі країни, які з року в рік не підтримують резолюцію ООН, яка засуджує героїзацію нацизму», вважаючи, що «засуджувати нацизм не можна».

Поділитись