Полянський спростував заяву Bloomberg про підготовку Росією вторгнення в Україну

Полянський спростував заяву Bloomberg про підготовку Росією вторгнення в Україну

Перший заступник постійного представника РФ при ООН Дмитро Полянський спростував повідомлення, що раніше з’явилися в ЗМІ, про можливу підготовку Росією вторгнення на територію України.

«Ні, не плануємо і ніколи не планували», — прокоментував Полянський питання, що надійшло від журналістів.

При цьому дипломат зазначив, що мирна позиція РФ збережеться доти, доки країна «не зазнає провокацій від України чи когось ще». У такому разі вхід на територію сусідньої держави стане «запитанням захисту суверенітету».

Крім того, перший зампостпред РФ при ООН назвав логічними запобіжні заходи щодо України.

«Якщо ви подивіться на погрози, які Україна вимовляла на адресу Росії, на адресу російської територіальної цілісності, то ви зрозумієте, що певні запобіжні заходи є логічним кроком у такій ситуації», — сказав Полянський журналістам.

Раніше в четвер агентство Bloomberg з посиланням на джерела повідомило, що представники адміністрації президента Сполучених Штатів Джо Байдена озвучили на брифінгу побоювання щодо можливої ​​підготовки Росією вторгнення в Україну. США обговорили можливі плани РФ після появи «таємної інформації», якою володіють лише Штати.

При цьому, як зазначило агентство, Росія не має наміру зараз розпочинати війну з Україною, але нібито має показати готовність застосувати силу у разі потреби. Разом з тим, одне з джерел агентства також підкреслило, що неможливо дізнатися про справжні наміри Москви або передбачити її наступний крок.

Раніше голова компанії «Нафтогаз України» Юрій Вітренко припустився можливості війни РФ та України після запуску газопроводу «Північний потік – 2». За його словами, запуск СП-2 може зробити Україну більш вразливою до «російського вторгнення», оскільки Москва «позбавиться стримуючого фактора».

24 жовтня радник глави офісу українського президента Олексій Арестович заявив, що дії російської влади ведуть до того, що в найближчому майбутньому українські ракети можуть бути націлені на Москву як паритет. Пізніше він пояснив, що ці слова не були загрозою Росії, акцент був зроблений на оборонному характері державної політики країни.

Як зазначила офіційний представник МЗС Росії Марія Захарова, висловлювання українських політиків про готовність завдання ракетного удару по РФ і початку війни викликають занепокоєння. За її словами, в Україні давно увійшли в моду антиросійські висловлювання щодо різних сюжетів.

До цього, 21 жовтня, командувач сил спеціальних операцій Збройних сил України Григорій Галаган заявив, що Україна не виключає вторгнення з боку Росії і вважає за необхідне підготувати до цього всі регіони країни.

Поділитись