Подоляк: зустріч Зеленського та Путіна ключова для миру, а помилки врахуємо

Подоляк: зустріч Зеленського та Путіна ключова для миру, а помилки врахуємо

Зустріч президентів України та Росії є ключовою для відновлення миру, така зустріч може відбутися тоді, коли буде напрацьовано можливі компроміси для розмови тет-а-тет, сказав радник голови Офісу президента України, учасник переговорів на рівні делегацій Михайло Подоляк в інтерв’ю ВВС.

«Будь-які принципові рішення можуть бути ухвалені лише на зустрічі президентів двох країн – РФ та України. Володимир Зеленський абсолютно в матеріалі, це єдина людина сьогодні, як на мене, яка точно розуміє всі аспекти того, що відбувається сьогодні між двома країнами. Тобто і щодо війни, оборони, наших ресурсів, потреб та того, куди ми можемо зайти чи не зайти. І він є гарантом цього процесу з погляду гарантій Конституції України. Тому, безумовно, така зустріч є ключовою для миру. Вона готується і готуватиметься, у нас є стосунки з нашими партнерами, які хочуть цю зустріч організувати, багато країн, які зацікавлені в тому, щоб гаряча фаза війни закінчилася. Коли робочі групи в рамках переговорного процесу напрацюють якісь попередні документи і вони будуть передані президентам, вони оцінять, чи це вже є «дорожня карта», яку можна обговорювати тет-а-тет. Тоді ця зустріч може бути. Коли вона може бути – я не готовий сказати, бо звучать постійно якісь фрази за два, три дні чи за тиждень. Нема конкретної дати».

За словами Подоляка, Україна «показала свою боєздатність та свою логістичну зрілість», змогла «побудувати інфраструктуру війни» – і це «дає можливість вести переговори правильно та підготувати дуже хорошу позицію для президента».

Подоляк дав зрозуміти, що для Володимира Зеленського територіальна цілісність та суверенітет України є базовими принципами, а про НАТО можна говорити.

За його словами, щодо НАТО йдуть спекуляції – їх використовує Росія, «і це нам не додає ні у переговорному процесі, ні у відстоюванні інтересів України».

«Ви не закриваєте нам небо, ви стоїте осторонь, тим часом 10 мільйонів людей шукають, де їм жити, 3 мільйони вже поїхали за кордон. Це ж гуманітарна катастрофа Європи», – наголосили Подоляк.

Він також сказав, що Україні не можна було підписувати Мінські угоди.

«Ми не допускатимемо помилок, коли ми беремо слова, не підкріплені юридичними зобов’язаннями, і робимо їх іконами. Ми розуміємо, які мають бути гарантії та як їх слід закріпити через певні зобов’язання конкретних країн. Ми всі ці помилки, допущені політиками за останні 30 років, будемо мати на увазі. І жодних Будапештських меморандумів, які не мають юридичної складової, не буде точно».

Подоляк сказав, що Україна ціною великих жертв “стала суб’єктом глобальної політики, всі до неї з повагою ставляться” – і це “на багато років уперед”.

“Ми переможемо. Питання лише коли. Я не готовий сказати, що війна закінчиться за день чи два. Навіть із погляду психологічного заспокоєння людей. Ні. Але я хочу сказати, що ми триматимемося стільки, скільки потрібно», – сказав він.

Поділитись