З початком переговорів про припинення вогню у війні між Росією та Україною життя українських мирних жителів стало більш ризикованим. Про це свідчить аналіз ООН.
Про це пише The New York Times.
Як заявили представники ООН, від початку переговорів у лютому російські ракетні удари та удари безпілотників, а також бойові дії вздовж лінії фронту призвели до загибелі набагато більшої кількості мирних жителів, ніж за той самий період рік тому.
«Наприклад, за перші 24 дні квітня було вбито або поранено 848 мирних жителів, що на 46% більше, ніж за той самий період минулого року, заявили представники ООН», – йдеться в статті.
При цьому наголошується, що Росія більш інтенсивно націлюється на міста.
За словами аналітиків, зростання насильства під час переговорів про припинення вогню – звична річ для воєн: коли в конфліктах ведуться переговори, армії, що воюють, як правило, намагаються отримати перевагу, перш ніж перемир’я зупинить бойові дії. Результатом може стати більше жертв, особливо в Україні, оскільки шквал ударів пригнічує протиповітряну оборону.
«Я не думаю, що збільшення кількості атак обов’язково означає відмову від переговорного процесу, – сказав аналітик по Росії в Rand Corporation Семюел Чарап. – Є речі, яких військові хочуть домогтися до можливого припинення бойових дій».
У статті також вказується, що темпи російських ракетних і безпілотних атак зросли після телефонної розмови Трампа з Путіним і Зеленським у лютому. За 30 днів, що послідували за дзвінками, Росія запустила 4694 ракети і безпілотника по Україні порівняно з 1873 за 30 днів до дзвінків.
Водночас акцентується, що незрозуміло, чи пов’язане збільшення кількості атак із переговорами. Росія протягом кількох місяців нарощувала атаки з використанням вибухових безпілотників після того, як торік в експлуатацію увійшов завод із виробництва «шахедів», сказав старший аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні Марк Ф. Канчіан:
«Це насамперед відображення доступності. Вони стріляють усім, що в них є».
Військовий аналітик Центру Разумкова Олексій Мельник звернув увагу на те, що Росія змінила тактику обстрілів, перейшовши до інтенсивних бомбардувань, що «призводить до набагато більших руйнувань і людських жертв». За його словами, мета – викликати опір війні в Україні та посилити «тиск на український уряд», щоб він прийняв умови врегулювання.