Підбито підсумки виборів у Франції

Коаліція чинного президента Франції Еммануеля Макрона «Разом!» перемогла у першому турі парламентських виборів республіці, обігнавши лівий «Новий народний екологічний та соціальний союз» (Nupes) Жан-Люка Меланшона на 0,1 відсотка голосів.

Такі дані наводить Міністерство внутрішніх справ (МВС) Франції після підрахунку 100% бюлетенів. Як уточнили в міністерстві, коаліція Макрона заручилася підтримкою 25,71 відсотка виборців, тоді як за союз Меланшона проголосували 25,61 відсотка французів.

Третє місце за кількістю голосів посіла партія Марін Ле Пен «Національне об’єднання», яка набрала 18,7 відсотка, на четвертому розташувалася партія «Республіканці» (10,4 відсотка). Представники партії Еріка Земмура «Реконкіста» опинилися на п’ятому місці (4,2 відсотка) і не пройшли до другого туру. Інші партії та спілки не змогли подолати і чотиривідсоткову позначку.

Коаліції Макрона та Меланшона йшли впритул протягом усього підрахунку бюлетенів. Так, після обробки 50 відсотків голосів президентська коаліція придбала 24,29 відсотка голосів проти 21,95 відсотка у Меланшона.

Після обробки 95 відсотків бюлетенів відрив скоротився до 0,56 відсотка — 25,54 відсотка за Макрона та 24,98 відсотка за Меланшона.

Другий тур виборів до Національних зборів країни (нижньої палати парламенту) Франції пройде рівно через тиждень — 19 червня.

Кандидат від «Національного об’єднання» Марін Ле Пен закликала французьких виборців у другому турі не давати абсолютної більшості ні партії влади, ні лівій опозиції. Вона розкритикувала обох кандидатів, звинувативши чинного президента у намірі зловживати своїми повноваженнями. Союзників Меланшона політика назвала «руйнівниками знизу».

Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн, яка висувалась від коаліції «Разом!», на тлі низької явки та невеликого відриву закликала прихильників мобілізувати зусилля перед другим туром.

Вона із жалем відзначила низьку явку на виборах, заявивши, що «практично кожен другий француз не прийшов на дільницю для голосування». У другому турі Борн закликала голосувати за представників правлячої коаліції.

2022 року жителі Франції вже обрали президента країни. За підсумками другого туру виборів глави держави за чинного главу держави Еммануеля Макрона проголосували 58,55 відсотка виборців. Марін Ле Пен, висунута партією «Національне об’єднання», набрала 41,45 відсотка голосів. При цьому свою поразку вона визнала ще до завершення підрахунку бюлетенів.

Змінився у Франції і прем’єр-міністр: Елізабет Борн обійняла посаду після передчасної відставки Жана Кастекса. З 2019 до 2020 року вона була головою Міністерства екології, сталого розвитку, транспорту та житлового будівництва Франції, а до цього обіймала посаду міністра транспорту (2017-2019 роки). Борн стала другою жінкою-прем’єром за всю історію Франції, до неї таку посаду обіймала лише Едіт Крессон (з 1991 по 1992 рік).

20 травня Єлисейський палац оголосив склад нового уряду Франції. В оновленому кабміні 13 постів зайняли жінки, 14 – чоловіки.

Главою французького МЗС призначено посла республіки у Великій Британії Катріна Колона. Під час президентського терміну Жака Ширака вона обіймала посаду міністра-делегата з європейських справ. Міністром збройних сил та головою Міноборони став Себастьян Лекорню. З липня 2020 року він обіймав посаду міністра заморських територій Франції.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,