Переконлива перемога Гарріс ускладнить для Трампа залучення республіканців на свій бік

Переконлива перемога Гарріс ускладнить для Трампа залучення республіканців на свій бік

Трамп не лише може зробити другу спробу переламати хід виборів, якщо програє: він і його союзники вже закладають підґрунтя для цього.

Про це повідомляє Politico.

Аналітики та чиновники, з якими вони поспілкувалися зазначають, що перша спроба Трампа використати занедбаний механізм американської демократії у 2020 році призвела до реальних дій з боку демократів у Конгресі. Оновлення Закону про підрахунок голосів після гамбіту Трампа, спрямованого на те, щоб прив’язати лічильники голосів, членів виборчих комісій і навіть Конгрес до результатів, засвідчених урядами штатів, — все це теоретично ускладнює можливість фальсифікації виборів.

Але Трамп йде на вибори 2024 року, усвідомлюючи, що йому не вдалося скасувати результати виборів чотирма роками раніше. І його стимул отримати повноваження і імунітет Білого дому, ймовірно, сильніший, ніж будь-коли: якщо він програє, то зіткнеться з лавиною кримінальних проваджень, які можуть тривати до кінця його життя. Якщо він виграє, вони, швидше за все, зникнуть.

Співрозмовники видання, серед яких законодавці, слідчі Конгресу, партійні функціонери, члени виборчих комісій та експерти з конституційного права, вважають, що цього разу стратегія Трампа полягатиме у поглибленні недовіри до опонентки-переможниці серед американців, а саме:

🔹 він поглибить недовіру до результатів виборів, роблячи непідтверджені або гіперболізовані заяви про широкомасштабні фальсифікації і готуючи довготривалі судові позови, оскаржуючи достатню кількість бюлетенів, щоб змінити результати виборів у ключових штатах;

🔹 він спиратиметься на дружніх до нього чиновників округів і штатів, щоб ті не засвідчували результати виборів — марна справа, яка, тим не менш, сприятиме кампанії тиску на обраних республіканських законодавців у палатах штатів і Конгресі;

🔹 він закличе союзників у контрольованих Республіканською партією законодавчих органах штатів, що вагаються, призначити «альтернативних» президентських виборщиків;

🔹 він розраховуватиме на те, що республіканці в Конгресі підтримають цих альтернативних виборщиків або, принаймні, відкинуть виборщиків від демократів, коли вони зберуться, щоб засвідчити результати виборів;

🔹 він намагатиметься домогтися того, щоб Гарріс не отримала 270 голосів у Колегії виборщиків, і тоді вибори пройдуть у Палаті представників, де республіканці, ймовірно, матимуть достатню кількість голосів, щоб обрати Трампа наступним президентом.

Деякі з необхідних «інгредієнтів» для цієї кампанії вже готові. Трамп вже взяв на себе чітку місію розпалити якомога більшу невизначеність щодо результатів виборів. Він стверджує, що єдиний спосіб, яким він може програти Гарріс, — це «якщо демократи сфальсифікують результати виборів», незважаючи на відсутність доказів того, що будь-які значні фальсифікації відбулися у 2020 році або відбуваються у 2024 році.

Союзники Трампа кажуть, що колишній президент «зосереджений виключно на перемозі» на виборах і особисто не займався сценаріями «воєнних дій», до яких він міг би вдатися в разі перемоги Гарріс. Водночас, цього тижня Трамп знову відмовився публічно заявити, що підтримає мирну передачу влади.

Експерти вважають, що лише переконлива перемога Гарріс ускладнить для Трампа залучення республіканців на свій бік. Але на практиці спостерігачі за виборами, обрані лідери та деякі з союзників Трампа сходяться в одному: в ніч виборів, незалежно від того, що покажуть результати, скільки голосів залишиться непідрахованими і скільки радників скажуть йому протилежне, Дональд Трамп оголосить себе переможцем і почне «розхитувати» ситуацію на власну користь.

Поділитись