Пентагон розглядає можливість оплачувати супутниковий зв’язок Starlink із фонду, який використовується для постачання зброї та обладнання Києву.
Про це повідомляє Politico із посиланням на двох американських чиновників, які беруть участь в обговореннях.
Ініціатива сприяння безпеці України (USAI) призначена для постійної підтримки українським військовим. Кошти з цієї програми фінансують контракти з американськими фірмами на постачання зброї та обладнання, які будуть поставлені Києву протягом місяців або років.
Обговорення розпочалося у вересні, коли компанія SpaceX Ілона Маска попередила Пентагон, що більше не зможе фінансувати супутникові термінали та послуги зв’язку. Вони вже обійшлися компанії більш ніж у $80 мільйонів, а наступного року коштуватимуть вже сотні мільйонів доларів. Міністерство оборони заявило у п’ятницю, що продовжує переговори зі SpaceX про подальші дії. У Вашингтоні розглядають інші альтернативи для комерційного супутникового зв’язку.
Пентагон розглядає можливість самостійно оплачувати послуги Starlink в Україні через непередбачувану поведінку Ілона Маска. Раніше у твіттері той запропонував Києву відмовитися від Криму та повернення Донецька та Луганська. Опублікований план Маска щодо мирного врегулювання конфлікту Росії та України передбачає також повторне проведення референдумів у захоплених російською армією областях. За це він розкритикувався як від представників України, так і від користувачів мережі. Критика лише посилилася після того, як Маск заявив, що SpaceX припинить постачання Україні комплектів для прийому супутникового інтернету та фінансуватиме сервіс.
Сам Маск залишився за своєї думки щодо власного плану закінчення війни. «Росія багато разів отримала по носі і була змушена відступити в Україні. Але чого не хочеться робити, то це давати Росії вибір: тотальну, принизливу поразку чи ядерну зброю — тоді ймовірність застосування ними ядерної зброї стає високою. […] Росія розглядає Крим як невід’ємну частину, так само як Гаваї вважаються невід’ємною частиною Америки», — вважає мільярдер.
Пізніше Маск змінив рішення та оголосив, що продовжить фінансування. “Чорт з ним… хоча Starlink все ще втрачає гроші, а інші компанії отримують мільярди доларів платників податків, ми просто продовжимо безкоштовно фінансувати уряд України”, – написав він у твіттері. Пізніше він підтвердив, що не проситиме Пентагон платити за надані Києву системи Starlink.