Російські окупанти дуже часто використовують танки як артилерію.
Про це в етері «Київ 24» сказав Віктор Петрович, військовослужбовець 77-ї бригади Збройних сил України.
Відповідаючи на запитання щодо ситуації у Харківській області, в Куп’янському районі, та останніх ворожих атак, він розповів, що за останній час було декілька штурмів з використанням техніки.
«Але з використанням невеликої кількості техніки, порівняно з попередніми періодами, коли ворог міг використовувати і по 10, по 20 одиниць техніки. Це були колони з великою кількістю БТРів, БМП, які прикривали, зокрема танки», – зазначив військовослужбовець.
Водночас за останній місяць, після знищення значної кількості техніки російських окупантів, вони не використовують в штурмах великі з’єднання.
«Тобто дві-три одиниці техніки. Більше не виїжджають… Я маю на увазі, військової броньованої техніки. Не якихось там цих гольф-карів. Чи якихось автомобілів і тому побідне – те, що вони використовують також», – сказав Петрович.
На запитання щодо того, що ворог останнім часом менше використовує танки для атак, а більше використовує їх як артилерію, він зауважив, що не завжди йдеться про «вкопані» позиції. Військовослужбовець розповів:
«Танк просто може виїхати, відстріляти боєкомплект і потім сховатися в своє «закопане» місце. Де він прикритий, де він захований від «очей» з неба. Ну, і, відповідно, де він у відносній, скажімо так, безпеці. Тому танки дуже часто так використовують – саме як артилерію».
Він пояснив, що так відбувається, тому що «дуже багато FPV-дронів, і попри використання РЕБу (засобів радіоелектронної боротьби – ред.) – ворог штурмував, використовуючи РЕБ, – усе одно виходить обійти цей РЕБ».
«І коли ворог наближається, коли штурмує, використовуючи танки, то наближаючись, він входить в зону, в якій FPV-дрони найпростіше використовувати для ураження. Тобто, якщо треба залетіти там десь в тил, 5 кілометрів, наприклад, чи 10 кілометрів, – там, де танк ховається, чи там, де в нього вогнева позиція, – це набагато складніше, тому що дуже багато РЕБу по дорозі. І відповідно, потрібен якісний дрон, більша батарейка на дрон, щоб далі залетіти», – сказав Петрович.
Так, зауважив він, коли ворожий танк пересувається ближче до лінії фронту, то, відповідно, пілотам не треба далеко летіти: вони опиняються біля танку буквально за одну-дві хвилини.
«Відповідно, РЕБом він перекритий тільки своїм, який в нього помістився… зверху на ньому. Тільки цим РЕБом він прикритий, не прикритий якимось іншим прихованим РЕБом чи стаціонарним. І, відповідно, його знищити набагато легше», – пояснив військовослужбовець.
Він також зауважив, що буває так, що FPV-дрон знищує встановлений на танку чи іншій техніці РЕБ.