Окупанти готують великий наступ на Харків

Окупанти готують великий наступ на Харків

РФ хоче мобілізувати 300 тисяч осіб для наступу на Харків.

Про це пише російське опозиційне видання «Верстка».

При цьому, за даними його джерел у внутрішньополітичному блоці Адміністрації президента, місто не хочуть руйнувати, як Маріуполь, а спробують оточити, щоб показати своє «вміння воювати цивілізовано».

Для цього, за попередніми розрахунками, потрібно поповнити діючу армію ще на 300 тисяч осіб.

«Співрозмовник «Верстки», який працює в одній із структур Західного військового округу, вказує, що мобілізувати необхідно 300 тисяч осіб, і назвав дату — 25 березня, з якою запропонував кореспондентові «робити, що хочеш», – пише видання.

При цьому джерела «Верстки» не дають точної відповіді на питання, яким чином ці 300 тисяч набиратимуть – за рахунок мобілізації чи продовжуватимуть залучати контрактників-добровольців.

При цьому темпи набору останньої категорії, як сказало виданню джерело в Єдиному пункті за наймом на контракт у Москві, знижуються.

Якщо минулого року до московського Єдиного пункту приходило до 600 осіб на день, то зараз до 20-30 осіб на день.

Тому влада хоче підсилити набір резервістів, а також спонукати укладати контракт солдатів строкової служби, у яких наближається «дембель».

У Москві оборонні підприємства та бюджетні організації вже почали оформлювати броні для співробітників, а у військкоматах відновлюють роботу юристи та психологи, які працювали в період активної мобілізації восени 2022 року.

Також у мерії споруджують новий центр для призовників, який зобов’язали закінчити до наступного тижня.

Але джерела «Верстки» в мерії кажуть, що це пов’язано не з мобілізацією, а з підготовкою до весняного призову на термінову службу.

«Це все під весняний заклик робиться, – каже співробітник одного з департаментів мерії, додаючи, що про офіційну другу хвилю мобілізації він не чув. – Буде штатний призов. Таких закликів після початку війни було вже, здається, чотири штуки. Це 120 тисяч людей на кожен. Плюс робота з уклоністами, яким немає 30. Десь 200 – 250 тисяч людей вони хочуть у загальному потоці забрати».

Нагадаємо, одна з головних тем, що обговорюються в останні тижні, – це чутки про те, що Росія готує чи то на весну, чи на літо великий наступ. І називаються навіть конкретні напрямки, якими воно вестиме.

Найактивніше обговорюється, що росіяни готують атаку на Харків. І ці чутки влада міста мало не в щоденному режимі спростовує.

Поділитись