“Основна новина, яку обговорюють після зустрічі новообраного Президента з Головою ВР і представниками фракцій – це дата інаугурації, але зустріч варто запам’ятати з інших причин. Новообраний Президент приїхав до парламенту для розмови. Вперше. Кожен попередній президент для парламенту намагався бути домашнім насильником – мотлошити кожного окремо і всіх разом. Переважно «за викликом» і переважно поночі. А тут – несподівана нормальність. Нормально приїхав, нормально серед дня, і нормально говорив”, – дивується на своїй сторінці у Facebook заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.
Варто зазначити, що на зустрічі не були присутні голови фракцій БПП та Народний фронт Артур Герасимов та Максим Бурбак. Володимиру Зеленському журналісти задали питання, чи були у них вагомі причині для відсутності – можливо, вони перебувають за кордоном, чи вони так виразили ставлення до його особи. На це Володимир Зеленський відповів: «Це ставлення не до моєї особистості, це повага до народу України, який обрав Президента».
Як передає Newformat.info, під час зустрічі обговорювалось, зокрема, питання дати інавгурації. Володимир Зеленський запропонував 19 травня, але на жаль, прийти до єдиної точки зору не вдалося, тому остаточне рішення стане відомо лише 14 травня.
На своїй сторінці у Facebook Володимир Зеленський написав: “Вважаю, що інавгурація має відбутися 19 травня. Саме на цій даті я наполягав і на сьогоднішній зустрічі з головами парламентських фракцій. Саме про 19 травня писав у листі голові Верховної Ради Андрієві Парубію. Сподіваюся, що народні депутати підтримають наші пропозиції на своєму засіданні 14 травня, адже нам потрібно працювати. Зокрема і з парламентом.
Визначеність вкрай важлива і для народу України, і для іноземних гостей, які вже висловили бажання прибути на урочистості, і для мене особисто”.
“Ми хочемо мати таку владу, щоб її було за що поважати. А повага до влади неможлива без того, щоб державні інституції ставилися з повагою одна до одної. Може раптом ми стаємо свідками народження нової політичної культури? І стосовно дати, вважаю треба підтримувати 19 травня, як запропонував новообраний Президент”, – так відреагувала у Facebook Оксана Сироїд.
Щодо розпуску Верховної Ради Володимир Зеленський прокоментував: «Зарано про це говорити, ще немає повноважень. Як тільки будуть повноваження, ви отримаєте відповідь».
Між тім, на офіційному сайті інтернет-представництва Президента України українці збирають підписи про про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VIII скликання. Петицій про розпуск, як виявилося, створено багато, №22/052270-еп – одна з них.
Нагадаємо, 3 травня, газети «Голос України» та «Урядовий портал» оприлюднили офіційну інформацію про результати виборів Президента України. Тепер, згідно з українським законодавством, інавгурація президента має відбутися протягом 30 днів (не пізніше 2 червня).
Раніше Володимир Зеленський заявляв, що ЦВК навмисно затягувала з оголошенням офіційних результатів голосування, щоб у нього не було можливості розпустити парламент.
Олександра Буділка