NYT: болгарський збройовий барон визнав, що продавав зброю Україні після 2014 року

NYT: болгарський збройовий барон визнав, що продавав зброю Україні після 2014 року

Болгарський підприємець Омелян Гебрев в електронному листі The New York Times визнав, що продавав зброю Україні після 2014 року.

«В електронному листі в газету The New York Times пан Гебра визнав, що зберігав боєприпаси на чеському збройовому складі, і визнав те, що він давно заперечував: його компанія Emco відправляла військову техніку в Україну після 2014 року, коли підтримувані російськими військовими сепаратисти і спецслужби почали війну з українськими військами», – йдеться в матеріалі.

Болгарська прокуратура звинуватила трьох співробітників частини 29155 ГРУ РФ в отруєнні Гебрева в січні 2020 року і видала ордери на їхній арешт.

Було опубліковано відео, на якому видно, як один з нападників, намазував імовірно отруйною речовиною дверні ручки автомобілів, що належать Гебреву, його синові і старшому менеджеру, в гаражі недалеко від їхніх офісів у Софії.

Сам Гебрев заявив, що навіть якщо «російські вбивці» відповідальні за його отруєння, вони, ймовірно, були в змові з його ворогами в Болгарії.

Влітку і восени 2019 року журналіст New York Times поспілкувався з Гебревим і відвідав один з його заводів з виробництва боєприпасів недалеко від болгарського міста Монтана. Гебрев ніколи не говорив про свій зв’язок з вибухами в Чехії і неохоче говорив про те, як його двічі намагалися отруїти.

Так само неохоче він обговорював відносини своєї компанії з Україною.

«Спочатку він сказав, що припинив експорт боєприпасів в країну на початку війни в 2014 році. Але в п’ятницю він визнав, що Emco підписала контракт з “уповноваженими українськими компаніями” в кінці 2014 роки після початку війни», – йдеться в матеріалі.

Також повідомляється, що в більш ранньому електронному листі Гебрев стверджував, що зброю, що зберігалася на чеських складах, які не призначалося для України.

Один нинішній і один колишній український чиновник на умовах анонімності повідомили NYT, що Emco підписала в 2014 році контракт на поставку артилерійських боєприпасів для українських військових.

За словами колишнього чиновника, щоб не дати прихильникам Росії в уряді Болгарії заблокувати поставки, на ящиках з боєприпасами була етикетка, на якій йшлося про те, що вони призначалися для Таїланду.

Поділитись