Новий глава Пентагону готує сюрпризи для Росії

Міністром оборони при наступному президенті США Джо Байдені стане афроамериканець Ллойд Остін, повідомили американські ЗМІ з посиланням на джерела в команді політика.

Байден довго тягнув з вибором глави оборонного відомства, не в останню чергу через тиск різних груп впливу в конгресі. Відставний генерал Остін, хоча і займав високі пости в збройних силах, майже ніколи не давав інтерв’ю і не ділився своїми поглядами на зовнішню політику. Тому його майбутні дії на російському напрямку можуть стати несподіванкою для Москви.

Ллойд Остін увійшов в американську історію США як перший чорношкірий, який командував дивізією в бойових діях, а також глава центрального командування Збройних сил США, відповідаючи, зокрема, за кампанії в Іраку і Сирії. На час його командування (2013-2016 роки) припала гаряча фаза сирійського конфлікту: спільно з адміністрацією Барака Обами він брав участь в розробці плану штурму Ракки. Але побачити падіння столиці «Ісламської держави» (терористична організація, заборонена в РФ) йому так і не вдалося: генерал пішов у відставку в 2016 році, а Ракка була взята в 2017-му.

Якщо Ллойд Остін отримає схвалення сенату, він стане першим афроамериканцем на посаді глави Пентагону. Мабуть, головну роль у виборі Байдена зіграв саме колір шкіри, хоча всі знайомі генерала описують його як дуже компетентного фахівця. За даними джерел Politico, The New York Times і CNN, на кандидатурі Остіна наполягав так званий «чорний кокус» конгресу — союз депутатів-афроамериканців. Так як 43% активного складу Збройних сил США складають національні меншини, але командують ними майже виключно білі чоловіки, чорношкірий міністр оборони допоможе дещо вирівняти цей перекіс, вважають представники афроамериканського лобі.

На момент публікації статті команда Джо Байдена ще не оголосила про призначення офіційно, але джерела вказують, що це може статися вже 8 грудня.

Остін віддав Збройним силам США 41 рік і відправився у відставку тільки чотири роки тому. Тим часом, згідно з американськими законами, Пентагон не може очолювати військовий, який пішов у відставку менш семи років назад. Тому його кандидатура повинна отримати спеціальний схвалення від конгресу. У 2017 році так вже було зроблено в разі генерала Джеймса Меттіса, тому Остіну воно дасться не настільки легко.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: ,