Німеччина рішуче засуджує санкції США проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2»

Німеччина рішуче засуджує санкції США проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2»

Санкції проти компаній, що беруть участь в прокладці газопроводу «Північний потік – 2», можуть вступити в силу 20 грудня, якщо їх підпише президент США Дональд Трамп. Але канцлер ФРН Ангела Меркель має намір «воювати» за трубу з Росії з Вашингтоном.

Заява канцлера ФРН Ангели Меркель про те, що Німеччина рішуче засуджує санкції США проти будівництва газопроводу «Північний потік – 2», – це «оголошення війни» президенту США Дональда Трампа. Про це пише німецький таблоїд Bild.

«Меркель не потерпить, щоб США продовжували підривати проект газопроводу, який користується її підтримкою», – стверджує автор статті. Виступ Ангели Меркель в бундестазі відбулося на цьому тижні. Вона зазначила, що готова до «рішучих переговорів» з цього питання.

Заяви передувало схвалення сенатом США проекту оборонного бюджету на 2020 рік, National Defense Authorization Act, NDAA. У документ був внесений пункт про санкції проти компаній і фізичних осіб, що беруть участь в будівництві «Північного потоку – 2». В першу чергу мова йде про фірми, які володіють судами для глибоководної прокладки труб.
Під санкції потрапить швейцарсько-нідерландська компанія Allseas (зі штаб квартирою в Х’юстоні, США), а також італійська Saipem, німецькі Uniper і Wintershall, британсько-нідерландська компанія Shell, австрійська OMV і французька Engie.
Автори обмежень впевнені, що у Росії немає технологій для глибоководної укладання труб, тому будівництво трубопроводу по Балтиці зупиниться.

За інформацією видання, президент США Дональд Трамп може підписати закон в п’ятницю, 20 грудня. Санкції повинні вступити в силу відразу після цього. У США вважають, що трубопровід зробить Європу ще більш залежною від поставок палива з Росії.

Обмеження передбачені і для корпорацій, які беруть участь в будівництві «Турецького потоку». У конгресі не раз погрожували компаніям, які будують російські газопроводи, жорсткими санкціями. Так, сенатор Тед Круз заявляв, що введення труби в лад «принесе Росії мільярди доларів, які будуть використані для фінансування військової агресії проти Америки і проти Європи».

Вашингтон просуває ідею поставок в скрапленого природного газу європейським споживачам. І з цієї причини виступає проти будівництва «Північного потоку – 2».

13 грудня міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас закликав США не вводити санкції проти газопроводу, відзначаючи, що ці заходи стали б втручанням в питання енергетичної політики Європи.

«Північний потік – 2» – газопровід потужністю 55 млрд куб. м, він проходить по дну Балтійського моря до Німеччини через територіальні води Фінляндії, Швеції та Данії. Його оператором виступає дочірня компанія «Газпрому» Nord Stream 2.

Поділитись