Найманці Вагнера застосувала в Лівії хімічну зброю

Найманці Вагнера застосувала в Лівії хімічну зброю

Найманці російської банди «Вагнер», які воюють в рядах путчистів Хафтара, застосували нервово-паралітичний газ проти військ визнаного ООН уряду національної згоди Лівії.

Про це заявив глава МВС Лівії Фатхі Башага. “Найманці Вагнера, застосували нервово-паралітичний газ проти наших збройних підрозділів в районі Салахаддін на півдні Тріполі”, – повідомив Башага.

Глава відомства зазначив, що уряд Лівії здійснює інтенсивне співробітництво в сфері безпеки з Туреччиною, США і Англією. Крім того, додав він, офіційний Тріполі також тісно взаємодіє з питань безпеки з Тунісом і Алжиром.

Тим часом запеклі бої в Лівії тривають. Війська чинного уряду за підтримки Туреччини ведуть наступ на стратегічну базу Аль-ватія і місто Тархуна. Формування Хафтара і банди Вагнера періодично обстрілюють з реактивних ракетних установок Тріполі.

Ще зовсім недавно найманці Хафтара штурмували столицю країни і готувалися до її захоплення, але після втручання Туреччини ситуація різко змінилася.

Перекидання в Лівію ударних турецьких БПЛА змінила баланс сил між протиборчими сторонами на користь визнаного ООН уряду національної згоди, пише в зв’язку з цим французька Le Monde.

«Очолювані Хафтаром збройні формування зі сходу Лівії несуть відчутні втрати. Активна підтримка Анкари дозволила зупинити наступ сил Хафтара на Тріполі. Всі спроби захопити лівійську столицю, не приносять результату з квітня минулого року», – пише видання.

ЗМІ привертає увагу до успішних наступальних дії урядових сил Лівії, який 13 квітня вибили найманців Хафтара і банди Вагнера з міст Сабрата і Сурман на захід від лівійської столиці.

Хафтар здає позиції, а урядові війська вже націлилися на контроль над стратегічною базою Аль-ватій і містом Тархуна, пише видання.

«Баланс сил в Лівії почав змінюватися на початку 2020 року. Раніше в повітряному просторі Лівії домінували Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ). Однак завдяки турецьким БПЛА і установкам ППО, сили Хафтара не в змозі завдавати шкоди силам ПНР з повітря», – зазначив виданню науковий співробітник Німецького інституту міжнародних відносин і безпеки в Берліні Вольфрам Лахер.

Газета пише, що підтримка Туреччини сформувала «нову стратегічну обстановку» в Лівії, а Хафтар перейшов від наступальної, до оборонної війни.

Газета нагадує, що в листопаді минулого року Лівія і Туреччина підписали Меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки і оборони, в той час як Хафтар отримує військову і фінансову підтримку від багатьох країн, включаючи Росію, ОАЕ, Йорданії, Єгипту, Франції і Саудівської Аравії.

Поділитись