МЗС РФ назвало умови повернення до СНО-3

МЗС РФ назвало умови повернення до СНО-3

Росія готова розглянути повернення до повноформатної реалізації ДСНО за дотримання Сполученими Штатами певних умов. Про це заявили ЗМІ у МЗС РФ.

Серед них — відмова США від ворожого курсу до нашої країни, готовність вирішити проблеми дотримання Вашингтоном технічної сторони договору, а також пошук методів і форм обліку сукупного арсеналу «ядерного альянсу» НАТО — США, Великобританії та Франції. Втім, експерти не вірять, що поновлення переговорів щодо ДСНО можливе в найближчій перспективі.

З моменту припинення 21 лютого 2023 року участі Росії в Договорі про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО, СНО-3) США неодноразово висловлювали жаль щодо рішення Москви та заявляли про бажання зберегти договір.

Росія може лише вітати подібні прагнення Вашингтона, проте сумнівається, що Штати готові кардинально переглянути свій курс щодо РФ.

— Прагнення зберегти договір про СНО, яке декларує Вашингтон, можна було б тільки вітати, якби за ним стояла реальна готовність до кардинального перегляду надзвичайно ворожого курсу на цілеспрямований підрив нашої національної безпеки, який зрештою і змусив нас призупинити дію цього договору. Російська сторона була б відкрита до розгляду можливості повернення до повноформатної реалізації ДСНО лише за дотримання США цієї принципової умови, — йдеться у відповіді зовнішньополітичного відомства РФ.

У міністерстві наголосили, що паралельно з цим «потрібно було б вирішити проблему повного та неухильного дотримання Вашингтоном технічної сторони договору, з чим, як відомо, у США суттєві проблеми».

— Крім того, потрібно було б зайнятися пошуком методів і форм обліку фактора сукупного ядерного арсеналу США, Великобританії та Франції, які є союзниками щодо Північноатлантичного блоку, який позиціонує себе як «ядерний альянс», — заявили в МЗС РФ.

Водночас російський підхід до питання про підключення до переговорів усіх країн, які мають ядерну зброю, залишається незмінним.

— Практично з моменту укладання ДСНО незмінною та послідовною позицією Російської Федерації була вказівка на те, що для наступних кроків щодо більш глибокого скорочення ядерних арсеналів буде потрібно підключення до цього процесу всіх країн, які мають військовий ядерний потенціал, — зазначили в міністерстві.

Договір СНО укладено між Росією та США у 2010 році. По ньому Москва і Вашингтон зобов’язалися розгортати не більше 1550 стратегічних ядерних боєголовок та 700 ракет наземного та підводного базування та бомбардувальників для їх доставки. Термін дії договору – до 2026 року. Серед інших умов ДСНО передбачає двічі на рік надавати один одному декларацію про розгорнуті стратегічні засоби доставки, пускові установки та боєголовки, включаючи розбивку кількості боєголовок, розгорнутих за трьома типами засобів доставки — повітряними, морськими та наземними.

Поділитись