Мінськ запропонував купити нафту в України, Азербайджану, Казахстану та Польщі

Мінськ запропонував купити нафту в України, Азербайджану, Казахстану та Польщі

Білорусь направила пропозиції про покупку нафтив Україну, в Азербайджан, Казахстан, Польщу і країни Балтії.

Про це заявив перший віце-прем’єр республіки Дмитро Крутой за підсумками наради у президента країни.

“Уряд продовжує відпрацьовувати схему альтернативних поставок нафти, вивчаються всі можливі варіанти. Ми розіслали відповідні комерційні пропозиції. Всі комерційні служби наших заводів, Білоруської нафтової компанії знаходяться на переговорах практично в щоденному режимі, – сказав Крутой, слова якого наводить агентство БелТА. – Думаю, тут ми теж скоро отримаємо альтернативні варіанти поставки конкретної нафти”.

За його словами, пропозиції спрямовані Україні, Польщі, країнам Балтії, Казахстану і Азербайджану. “Ми зараз зайнялися цим питанням”, – додав він.

Крутой також повідомив, що Білорусь вважає економічно недоцільним платити російським нафтовим компаніям премію до ціни на нафту в колишньому обсязі.

“Ми як і раніше дотримуємося позиції, що в умовах реалізації податкового маневру і щорічного збільшення вартості нафти для Білорусі за рахунок зменшення мита платити премію російським нафтовим компаніям в тому розмірі, в якому ми домовлялися це робити в 2011 році, сьогодні не має ніякого сенсу . Це просто економічно недоцільно”, – сказав він.

Перший заступник глави уряду Білорусії стверджував, що російські партнери поки не йдуть назустріч Білорусі з питання перегляду розміру премії до ціни на нафту. “Поки [в РФ] не хочуть рухатися за розміром цієї премії”, – зазначив Крутой.

За його словами, назустріч пішла тільки компанія Михайла Гуцерієва (співвласник групи “Сафмар”, яка включає “Русснефть”). “Йде переговорний процес. Ми розіслали всім свої пропозиції. Вважаємо, що від білоруського ринку в будь-якому випадку відмахнутися просто так дуже складно: ми є великим споживачем російської нафти (приблизно 10% російського експорту)”, – сказав Крутой. “Переговори триватимуть, і, я сподіваюся, рішення буде знайдено”, – додав він.
Історія питання

Мінськ і Москва ведуть непрості переговори про постачання російських вуглеводнів до Білорусі. Президенти Білорусі і РФ 30-31 грудня обговорювали це питання по телефону. За підсумками переговорів Лукашенко доручив укласти контракти з компаніями з РФ на постачання нафти в 2020 році для забезпечення безперебійної роботи двох білоруських НПЗ, однак станом на 1 січня документи підписані не були. У концерні “Белнефтехим” 3 січня заявили, що поставки російської нафти не здійснюються. Завантаження нафтопереробних заводів була знижена до мінімального технологічно дозволеного рівня. 4 січня було відновлено разові контракти на поставку нафти на білоруські НПЗ. У Мінську розраховують, що в січні на НПЗ надійде близько 650 тис. тонн нафти.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко також доручив керівництву “Белнефтехим” укласти контракти на поставку нафти і пропрацювати умови поставок альтернативного сировини з портів Балтії залізницею і по нафтопроводу “Дружба”.

Поділитись