Міністерство внутрішніх справ повідомило про стабілізацію ситуації у всіх регіонах Казахстану

У всіх регіонах Казахстану ситуація у заворушень стабілізується.

У неділю, 9 січня, сказав в.о. глави Міністерства внутрішніх справ Ерлан Тургубаєва.

«На сьогоднішній день, у всіх регіонах країни, ситуація стабілізується. Сили правоохоронних органів були звільнені всім раніше захопленими будівлями Акімат», — зазначив він.

Також зазначено, що в Казахстані затримано близько 300 людей, коли намагаються перетинати кордон.

«При спробі переходу через державний кордон було затримано близько 300 чоловік, намагаючись покинути країну на транспортному засобі та за декілька хвилин ходьби. Вони вилучають вогнепальну зброю, викрадені матеріальні цінності, включаючи мобільні телефони та великі суми грошей, як у вітчизняній, так і в іноземній валюті, — зазначено звіт.

Також у Міністерстві внутрішніх справ, вони уточнили, що в Казахстані покращилися понад 100 торгівлі та банків та банків, попередній збиток оцінюється більш ніж на 87 мільярдів тенге.

Раніше в неділю Казахстан повідомив у неділю, що 5135 людей затримали в Казахстані під час заворушень.

Крім того, працівники правоохоронних органів принесли 125 кримінальних справ, пов’язаних з заворушенням, у тому числі на факті використання насильства, вбивства, пограбування.

Як зазначалося в Міністерстві внутрішніх справ, учасники заворушень у країні зруйновані понад 400 автомобілів, з яких 346 поліцейських.

До цього, у суботу, затримання радикалів у Жамбильскій області Казахстану. Під час пошуку вони знайшли і захопили автоматів, снайперські гвинтівки та пістолети. Вони також знайшли велику кількість грошей — у тенге, євро, доларах та киргизькому сом.

Це також стало відомо про введення «червоного» рівня терористичної загрози в області на півдні Казахстану.

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня. Учасники мітингів виступали проти збільшення цін на зрідженого газу. Незабаром запас перетворився на RIOTS.

Особливо ситуація загострюється у найбільшому місті країни — Алмати. Протестуючі вибули в будівлю адміністрації, встановили пожежу будівлі прокуратури та правлячої партії. Радикальні учасники протестів були озброєні та розпочали мародерство, знищуючи магазини, аптеки та банки міста.

Злочинці перемогли офіси з п’яти телевізійних каналів, намагалися напасти на СІЗО в Талдикоргані та намагалися проникнути на територію військової частини в регіоні Актобе.

Також відомо про тих, хто загинув під час протестів у Республіці 16 сил безпеки. Два з них були обезголовлені. У Міністерстві охорони здоров’я Казахстану вони заявили, що учасники бунт нападу на лікарів: постраждали понад 10 лікарів.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв зазначив, що ті, хто захопив державні установи, є групи терористів. За його словами, доходи заворушень були серйозно підготовлені за кордоном.

У майстрів Алмати вони також заявили, що жорстокі дії зловмисників вказують на терористичну та екстремістську природу банди. Адміністрація Президента була відзначена, що серед винищувачів у Алмати, бойовики були снайперами з спеціальними рушницями.

Президент Казахстану 5 січня повідомив, що він звернувся до Організації договору колективної безпеки (включає в себе Росію, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Вірменію) за допомогу у подоланні терористичної загрози. Після цього прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, який займає посаду голови ОДКБ, заявив, що організація буде надсилати колективні миротворчі сили до Республіки на час обмежений час для стабілізації ситуації.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,