Міністерство юстиції США знайшло секретні документи під час обшуку будинку Байдена

Міністерство юстиції США знайшло секретні документи під час обшуку будинку Байдена

Під час нового обшуку в будинку президента Джо Байдена у Вілмінгтоні, штат Делавер, проведеного в п’ятницю Міністерством юстиції США було виявлено ще шість предметів, у тому числі документи з грифами секретності, заявив адвокат президента в заяві в суботу ввечері.

Про це передає Reuters.

За словами його адвоката Боба Бауера, деякі секретні документи та «супутні матеріали» датуються періодом перебування Байдена в Сенаті США, де він представляв Делавер з 1973 по 2009 рік. За словами Бауера, інші документи були з його перебування на посаді віце-президента в адміністрації Обами з 2009 по 2017 рік.

За словами адвоката, Міністерство юстиції, яке проводило обшук, який тривав понад 12 годин, також взяло деякі записи, які Байден особисто написав від руки як віце-президент.

Бауер сказав, що президент запропонував доступ «до свого будинку, щоб дозволити Міністерству юстиції провести обшук усього приміщення на предмет потенційних записів віце-президента та потенційних секретних матеріалів».

За словами адвоката, ні Байдена, ні його дружини під час обшуку не було. На вихідні Байден перебуває в Рехобот-Біч, штат Делавер.

За словами Бауера, слідчі Міністерства юстиції заздалегідь скоординували обшук з адвокатами Байдена, і в той час були присутні особисті адвокати президента та адвокати Білого дому.

Інші секретні державні документи були виявлені цього місяця в резиденції Байдена у Вілмінгтоні, а в листопаді в приватному кабінеті, який він підтримував у мозковому центрі у Вашингтоні, округ Колумбія, після завершення свого перебування на посаді віце-президента в адміністрації Обами в 2017 році.

У суботу Бауер у своїй заяві не вказав, де в будинку Вілмінгтона були знайдені документи. Попередні секретні документи були знайдені в гаражі будинку та в складському приміщенні неподалік.

Пошук показує, що федеральні слідчі швидко просуваються вперед із розслідуванням секретних документів, знайдених у Байдена. Цього місяця генеральний прокурор США Меррік Гарленд призначив спеціального прокурора для розслідування цієї справи.

Спеціальний прокурор Роберт Гур, який був призначений під час процесу, розслідує, як президент і його команда поводилися з секретними документами епохи Обами, які нещодавно були знайдені у приватному володінні Байдена.

За даними Білого дому, адвокати Байдена знайшли всі документи, виявлені до п’ятничного обшуку Міністерством юстиції. Згідно з оприлюдненою інформацією, останній обшук був першим випадком, коли федеральні правоохоронні органи провели пошук урядових документів за приватними адресами Байдена.

Республіканці порівнюють розслідування з поточним розслідуванням того, як колишній президент Дональд Трамп поводився з секретними документами після свого президентства. Білий дім зазначив, що команда Байдена співпрацювала з владою в розслідуванні та передала ці документи. Трамп чинив опір цьому до обшуку ФБР у серпні на його курорті у Флориді.

Пошук загострює юридичні та політичні ставки для президента, який наполягав на тому, що попереднє відкриття секретних матеріалів у його домі та колишньому офісі в кінцевому підсумку вважатиметься несуттєвим.

У четвер Байден заявив, що «не шкодує» про те, що не оголосив публічно до проміжних виборів про виявлення секретних документів у своєму колишньому офісі, і він вірить, що це питання буде вирішено.

“Там немає”, – сказав Байден журналістам під час поїздки до Каліфорнії в четвер.

Після виявлення документів Байдена Трамп скаржився, що слідчі Міністерства юстиції по-іншому ставилися до його наступника.

«Коли ФБР збирається провести обшук у багатьох будинках Джо Байдена, можливо, навіть у Білому домі?» Про це Трамп заявив у соцмережі на початку цього місяця.

Поділитись