Колишній президент Грузії і екс-губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі заявив, що Україна «стоїть на межі розпаду».
Цю заяву глава виконкому національної ради реформ зробив в ефірі телеканалу «Україна 24».
«Коли ми говоримо, що країна може розпастися, – так, якщо ми не будемо швидко проводити зміни, реальні речі не будемо робити, країни може не бути», – вважає політик.
За словами Саакашвілі, українській публіці не варто обманюватися – «дуже сильно посилилися» відцентрові, сепаратистські настрої «на півдні, на сході, на крайньому заході, на півночі – куди не подивишся». Він також висловив думку, що, в цілому, ситуація в країні «дуже погана».
Кілька днів тому Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) опублікував дані соцопитування, згідно з яким 46,1% українців вважає, що їхня країна розвалюється. Ще 40,8% респондентів висловили думку, що Україна «зшивається як країна і йде шляхом об’єднання».
Близько 46% опитаних КМІС вважають, що держава знаходиться в стагнації і не розвивається, життя в ньому стає все більш нестерпним. Для 47,3% респондентів Україна, може, і повільно, але розвивається і перетворюється в сучасну розвинену країну.
Жителі центральної і західної України давали більш оптимістичні відповіді, а громадяни зі сходу України дивляться на стан справ більш песимістично.
Михайло Саакашвілі не вперше говорить про потенційний розпад держави. У лютому 2020 року він заявив, що українські еліти прагнуть стати максимально незалежними від Києва, тому що при продовженні нинішньої політики президента країни Володимира Зеленського Україна розпадеться на п’ять держав.
«Ви повинні зрозуміти, що ці місцеві люди, які вже обросли грошима, приватними арміями … Наприклад, у [мера Одеси] Геннадія Труханова є приватна армія, у харківського мера Геннадія Кернеса є своя армія … Вони готують інфраструктуру для того, щоб Україна перетворилася в ще п’ять Україн», – пояснив колишній президент Грузії. Він підкреслив, що країну чекає економічна деградація і подальший розвал.
Україна повільно, але впевнено йде до розпаду на дрібні частини, як це сталося з Югославією, також вважає колишній український міністр транспорту і екс-депутат Верховної ради Євген Червоненко.
«Я бачу, як <…> ми йдемо повільно шляхом Югославії. Тільки нас не будуть бомбити, у нас шість атомних електростанцій. Але ми розповземося відразу”, – зазначив він в ефірі телеканалу NewsOne. Червоненко вважає, що політики самі підштовхнули країну до розвалу, так як з самого початку не планували реалізувати волю народу, який проголосував за припинення громадянської війни на Донбасі, а пішли на поводу у озброєних «добровольців».