Однією з найвпливовіших жінок в арабському світі прийнято вважати другу з трьох дружин катарського еміра Хамада бін Халіфа аль-Тані – шейхиню Мозу аль-Міснед.
Завжди елегантна, в нарядах від кутюр, з королівською поставою, вона є не тільки законодавицею моди, а й активним громадським діячем. Її сміливий образ дав поштовх до змін у житті катарських жінок.
Але справа не тільки в красивих костюмах, доглянутому обличчі і бездоганній зачісці: до її думки прислухаються не тільки на Сході, але і у всьому світі. Зі своїм майбутнім чоловіком вона познайомилася, коли їй було 18 років. Але дівчина не поспішала вийти заміж. Моза здобула освіту психолога в Університеті Катару, після чого поїхала на стажування до Сполучених Штатів.
Повернувшись додому, вона стала другою дружиною еміра і народила йому сімох дітей. Всього ж у Хамада бін Халіфа аль-Тані – 25 дітей від трьох дружин.
Поки діти були маленькі, Моза займалася їх вихованням. Коли вони виросли, то вона продовжила своє навчання, тим самим заслуживши повагу чоловіка.
Моза стала першою жінкою, кого шейх допустив до влади. У Катарі вона керує освітніми, гуманітарними та благодійними проектами, веде активну громадську діяльність та є спеціальним послом ЮНЕСКО за базовим і вищої освіти.
– Я хочу, щоб школи сприймалися як святині, які ні за яких умов не можуть стати мішенню під час війни, – каже шейхиня.
Вона витратила роки на те, щоб всі діти в її країні змогли отримувати освіту. І об’їздила півсвіту з гуманітарною місією, давши можливість більш ніж 10 мільйонам дітей вступити в школу.
Завдяки їй, жінки в Катарі мають право голосувати, водити машину і одягатися не так строго, як в сусідніх країнах.
У світі її вважають іконою стилю. До речі, вона не носить хіджаб, прикриваючи волосся стильним тюрбаном. В одязі віддає перевагу сучасні, але стримані фасони, не боїться носити яскраві речі. В її гардеробі – багато дизайнерського одягу, пошитого на замовлення іменитими модельєрами, а також коштовностей.
Цього року Моза виповниться 62 роки. На престол зійшов один з її синів. Вона продовжує піклуватися про майбутнє своєї країни і про те, щоб в арабському суспільстві жінка завжди залишалася на почесному місці.