Викладачам в Гарварді заборонили використовувати поняття «вагітна жінка»

Викладачам в Гарварді заборонили використовувати поняття «вагітна жінка»

Професор еволюційної біології Керол Хувен, яка відпрацювала в знаменитому Гарвардському університеті в США 20 років і має безліч нагород за викладацьку діяльність, отримала «жовту картку» від вузівського керівництва.

Її попередили, що не слід на заняттях зі студентами використовувати слова «чоловік» і «жінка», а також згадувати вагітних жінок. Даму в положенні відтепер слід називати «вагітна людина», у множині – «вагітні люди». Мовляв, такі терміни не образять слух трансгендерів та інших представників ЛГБТ-спільноти.

В інтерв’ю телеканалу Fox News Хувен розповіла, що схожі директиви отримали і інші професори університету. Однак викладач здаватися не має наміру. Вона розчарована тим, що політкоректність проникла вже і в академічні кола і загрожує фундаментальним науковим поняттям. – Факти такі, що насправді існують лише дві статі – чоловічий і жіночий – і ці підлоги визначаються тим, які гамети виробляє організм – яйцеклітини або сперматозоїди. І саме так ми дізнаємося, чи є хтось чоловіком або жінкою, – з лекційної методологією розтлумачила природні процеси Хувен.

– А для декого, схоже, важливі не закони біології, а то, хто ким себе вважає. Але інші викладачі виявилися не такими стійкими. Багато в тиху зізнаються, що тепер бояться публічно визнавати існування двох різних статей, тому що «це може бути розцінено як трансфобією».

Та й як не боятися: в Гарварді формуються цілі групи з активістів ЛГБТ в студентському середовищі, які, як хунвейбіни за часів китайської «культурної революції» нехтують професорів, труять їх в соцмережах, вимагаючи звільнення з університету. – Не дивно, що багато людей поступаються і піддаються суспільному тиску. Але політкоректність неймовірно збиває з пантелику викладачів природничих наук і студентів, які намагаються пізнати світ, і освоїти інструменти науки і критичного мислення. Ми надаємо дуже погану послугу студентам і громадськості, розділяючи населення, – б’є на сполох Керол Хувен.

Поділитись