Макрон оголосив про першу перемогу над COVID-19 у Франції

Макрон оголосив про першу перемогу над COVID-19 у Франції

Громадяни Франції зможуть вільно здійснювати поїздки по країнах ЄС з 15 червня, подорожувати в інші держави з нормалізованої епідеміологічною ситуацією – з 1 липня.

Про це заявив президент Франції Емманюель Макрон під час телевізійного звернення до нації.

“З понеділка французи зможуть вільно подорожувати в країни Євросоюзу, – зазначив він. – У інші країни за межами Європи з нормалізованої епідеміологічною ситуацією – з 1 липня”. Франція закрила свої кордони з 17 березня у зв’язку з поширенням коронавірусу.

Кафе і ресторани

Кафе і ресторани на всій території Франції, за винятком Майотта і Французької Гвіани, зможуть відновити роботу з 15 червня, додав Макрон. “Ми зможемо перегорнути сторінку кризи, який ми пережили, – сказав він. – За винятком Майотта і Французької Гвіани, де вірус все ще активно циркулює, перейдуть в зелену зону, що, зокрема, дозволить відкрити кафе і ресторани, в тому числі в регіоні Іль-де-Франс”. “Таким чином, ми зможемо поступово повернутися до повноцінної роботи”, – зазначив президент.

В ході звернення Макрон також повідомив, що “у Франції і на її заморських територіях дитячі сади, школи і коледжі готуватимуться до того, щоб з 22 червня всі учні змогли почати навчання відповідно до традиційних правил”. Президент окремо зупинився на ситуації в будинках для людей похилого віку, підкресливши, що “для відвідування літніх людей в цих установах необхідно отримати відповідний дозвіл”.

Як заявив Макрон, зняття обмежень не означає, що коронавірус перестає циркулювати на французькій території. “Це не означає, що вірус зник. Нам доведеться жити з ним довгий час”, – попередив він. Макрон закликав французів “продовжити дотримання санітарних заходів, уникати масових зібрань”. “Боротьба з епідемією не закінчено, але я радий, що ми здобули першу перемогу над вірусом”, – сказав президент.

Глава держави висловив подяку всім тим, хто мобілізований для боротьби з коронавірусів. “Десятки тисяч життів було врятовано завдяки нашим діям. Всього за кілька днів ми змогли розширити можливості відділень реанімації, організувати перевезення пацієнтів між регіонами та сусідніми країнами, переорієнтувати наше промислове виробництво”, – зазначив він.

€ 500 млрд для економіки

Влада Франції направили в цілому майже € 500 млрд для підтримки економіки країни в умовах пандемії коронавірусу, повідомив Макрон. “Ми мобілізували близько € 500 млрд для підтримки економіки країни. Це безпрецедентно, і я хочу, щоб все це усвідомили”, – сказав французький лідер. “Це шанс для економіки. У багатьох чи країнах це було зроблено?” – додав Макрон.

Він зазначив, що уряд республіки “вжило всіх можливих в ситуації, що склалася заходи, щоб захистити зайнятість і допомогти всім”. “Був введений режим технічної безробіття, надані позики підприємствам і фірмам”, – вказав він, додавши, що “підтримку отримали комерсанти, приватні підприємці, самі малозабезпечені верстви населення”.

“Було розпочато здійснення масштабних планів щодо підтримки в найбільшою мірою постраждали секторів – автомобільної і авіаційної промисловості, туризму, культури, ресторанного і готельного сектора. І ми будемо продовжувати таку підтримку”, – запевнив французький президент. Він додав, що держава також “буде здійснювати масовані інвестиції” в шкільне і університетську освіту, професійно-технічну підготовку та забезпечення робочих місць для молоді.

“Все це вказує на силу нашої держави, його соціальної моделі і його економіки”, – підкреслив він. “Такі витрати обумовлені нинішньої надзвичайною ситуацією, але в той же час не слід забувати, що такі витрати додаються до вже існуючої державної заборгованості”, – зазначив при цьому Макрон. Він запевнив жителів республіки, що необхідне поповнення державної скарбниці “не відбуватиметься за рахунок підвищення податків”. У Франції податки є “і так одними з найвищих” серед всіх країн Європи, додав президент.

Раніше на цьому тижні міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер повідомляв, що влада республіки виділить на підтримку економіки країни, що постраждала від пандемії, близько € 460 млрд. З цієї суми, згідно з новим проектом антикризового бюджету, € 45 млрд передбачається виділити найбільш постраждалим галузям . Так, близько € 18 млрд будуть спрямовані на підтримку підприємств туристичного сектора. На розвиток авіаційно-космічної промисловості країни буде виділено € 15 млрд. Автомобільний сектор отримає пакет допомоги в розмірі € 8 млрд.

Питання здоров’я вище економіки

Влада Франції керувалися гуманістичними принципами, поставивши питання здоров’я жителів країни вище за інтереси економіки, коли приймали рішення про карантин.

“Ми разом колективно і методично готували <…> вихід з карантину”, – підкреслив він, зазначивши, що в науковому світі не було консенсусу по датах. “Але ми зробили все правильно, наші підприємства змогли відновити роботу”, – вважає Макрон.

Він також повідомив, що в липні планує знову звернутися до нації. “Я звернуся до вас в липні для того, щоб уточнити нашу нову дорогу і почати нові дії”, – сказав президент.

Поділитись