Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що потрібно жорстко розбиратися з опозицією, яка “береться за зброю”, з іншими – розмовляти.
“Треба працювати жорстко з тими, хто береться за зброю, хто привозить сюди вибухівку або готує цю вибухівку і намагається чи то в сміттєвих контейнерах або вогнегасниках зробити ці вибухи. З цими ми розмовляти не будемо. І рахувати до трьох теж не будемо. Але основна -то маса людей, з якими треба розмовляти. чи зрозуміють вони нас чи ні, почують чи ні – це їх справа. Але з людьми треба розмовляти”, – сказав Лукашенко в понеділок у Мінську на нараді з питання стану суспільно-політичної обстановки в республіці. Його слова наводить Sputnik Білорусь.
Лукашенко в зв’язку з цим дав окреме доручення голові Ради республіки Національних зборів (верхньої палати парламенту) Наталії Кочанова, яка також є уповноваженим президента по місту Мінську.
“Дивіться за порядком. Треба кожен день працювати, як це ви робили протягом зими. Тому є і результат. Люди у нас не ідіоти. Вони ж прекрасно бачать, що хтось, як вони кажуть,”бабки косить за кордоном”. Ясно, хто сидить на цих потоках. і люди не хочуть бути, як вони кажуть: що ви нас на вила кидаєте, а самі там ці гроші по кишенях розкладає? вони відчувають, що їх просто підставляють, і ми це бачимо всередині країни”, – підкреслив глава держави.
Білоруська опозиція раніше заявляла про плани провести минулого тижня масові акції протесту в Мінську та інших містах. Однак, як заявляло МВС, незаконних масових заходів не було зафіксовано, протестна активність наближена до нуля. Правоохоронці провели точкові затримання.
МВС Білорусі 26 березня повідомило про затримання 35-річного чоловіка, який мав намір здійснити теракт у військовій частині в Печах (Мінська область), ще один – в Мінську. Правоохоронцям вдалося присікти злочину, знайти і знешкодити саморобні вибухові пристрої. За даними МВС, затриманий підтримував зв’язок з опозиційної ініціативою BYPOL, від її представника отримав вказівку здійснити вибух на території органу внутрішніх справ або військового формування.
Після виборів президента, на яких в шостий раз переміг Лукашенко, який набрав, за даними ЦВК, 80,1% голосів, в країні почалися масові протестні акції опозиції, для припинення яких силовики в тому числі використовували спецзасоби і спецтехніку. КДБ Білорусі 11 лютого заявив, що ситуація в країні стабілізувалася, пік протестів пройдено, їх прояви практично зійшли нанівець. У Білорусі проти ряду лідерів опозиції порушені кримінальні справи, в тому числі про заклики до захоплення влади, про створення екстремістського формування, змові з метою захоплення державної влади неконституційним шляхом.