Леонід Кучма заявив, що “формула Штайнмайєра” є зрадою держави

Леонід Кучма заявив, що “формула Штайнмайєра” є зрадою держави

Про те, що «формула Штайнмайєра» до миру на Донбасі не призведе, Кучма заявив після вручення благодійних стипендій кращим студентам Чернігівського національного технологічного університету.

“Формула Штайнмайєра» до миру на Донбасі не призведе, бо це не формула миру. Це формула на час – політична чи така – а раптом ми дотиснемо українців, вони на неї погодяться, і ми розвернемося … Це взагалі «здати нас з потрохами», так би мовити”, – впевнений політик.

Він назвав абсурдом проведення виборів в самопроголошених Донецької і Луганської народних республіках без демілітаризації цього регіону, оскільки, за його словами, на Донбас не поїдуть спостерігачі.

При цьому два місяці тому глава ЛНР Леонід Пасічник запросив Зеленського в Луганськ з метою провести переговори і дав українському лідеру гарантію абсолютної безпеки. Пасічник підкреслив, що темою переговорів – в разі приїзду Зеленського – постане питання про встановлення миру на території Донбасу та зупинка «божевілля».

В середині нинішнього місяця глава МЗС України Вадим Пристайко на слуханнях в комітеті Європарламенту із закордонних справ заявив, що «формула Штайнмайєра» відрізняється від того, на що погоджувалася спочатку Україна, і назвав механізм «болючим компромісом».

Альтернативою для формули, на його думку, може стати мобілізація. В такому випадку Києву доведеться направити на армію третину бюджету. Таке рішення, визнає дипломат, відбилося б на пенсіях, зарплатах і медицині.

“Ця “формула Штайнмайєра” була придумана і узгоджена урядами, і вона відрізняється від того, на що Україна погоджувалася раніше. Це болючий компроміс, і ми знаємо, скільки сказане кожне слово проти цього”, – сказав чиновник.

На зустрічі, яка пройшла в Мінську 1 жовтня контактна група по Донбасу погодила «формулу Штайнмайєра» – документ, в якому розкривається механізм надання українською стороною Донбасу прописаного в мінських домовленостях особливого статусу. Головна ідея формули – «демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ».

Відповідно до формули, закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей тимчасово вступає в силу в день проведення в регіоні виборів, а вже після опублікування звіту ОБСЄ про підсумки голосування – на постійній.

Проведення на Донбасі виборів, які передбачені мінських угодами, могло б стати рухом до мирного життя. Головний камінь спотикання – різне розуміння періодичності процесів, закріплених мінських угодами.

Українська сторона заявляє, що зміни до конституції будуть зроблені, коли ополченці ЛНР і ДНР складуть зброю. Москва вважає, що спочатку повинні бути прийняті конституційні зміни, які гарантують Донбасу особливий статус.

Фото Риа Новости.

Поділитись