Київ розширив свої підрозділи до стратегічного міста Токмак – CNN

Київ розширив свої підрозділи до стратегічного міста Токмак – CNN

Українські сили заявили, що вони проникли на «першу лінію» російських опорних пунктів у Запорізькій області, що свідчить про те, що Київ наближається до розгалуженої мережі укріплених окопів Москви вздовж південного фронту.

Про це передає CNN.

Українські військові стверджують, що їхні сили просуваються до села Новопрокопівка на схід від Роботиного, села на Запоріжжі, яке Київ убезпечив минулого тижня під час виснажливого контрнаступу, який дає поступові успіхи.

«Вони досягли успіху, зміцнюють свої позиції, наносять артилерійський вогонь по виявленим об’єктам противника, ведуть контрбатарейні дії», – повідомили в Генштабі ЗСУ в п’ятницю.

Українські військові заявили, що очікують бої за контроль над висотами на південь і схід від села, коли вони наближаються до наступного шару російської оборони.

Україна має довгострокову мету зламати «сухопутний міст» Росії, який з’єднує утримувану нею територію на сході з анексованим Кримом.

Свідчення, опрацьовані CNN, проливають світло на численні виклики, які стоять перед українськими військами, намагаючись прорвати щільну систему російських мінних полів, протитанкових перешкод і розкиданих тунелів у частинах південної та східної України.

Новини про останній прогрес надходять на тлі повідомлень про те, що США та західні союзники відзначили повільний темп контрнаступу. Раніше цього місяця CNN повідомила, що США отримували все більше «протверезних оновлень».

У п’ятницю міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив головній міжнародній ведучій CNN Крістіан Аманпур, що Київ «не зазнає поразки», а «рухається вперед» у своєму контрнаступі.

«Наші партнери, які нам допомагають, у тому числі США, розуміють, що справи рухаються в правильному напрямку», — наполягав Кулеба. «Це важка боротьба».

Бригадний генерал Сергій Баранов заявив українським ЗМІ в четвер, що Київ виграв від більшої дальності польової артилерії, наданої НАТО. Він сказав, що хоча російська артилерія мала середню дальність стрільби 24 кілометри (14,9 милі), зброя, надана Україні, могла вести вогонь від 30 до 40 кілометрів (18,6 і 24,9 милі).

«Це дозволило знищити або пошкодити знаряддя противника, а також відвести артилерію противника від лінії фронту в глибину і не допустити ведення контрбатарейної боротьби з нашою артилерією», — сказав Баранов.

Українські солдати їдуть на танку біля села Роботине, яке Київ захопив минулого тижня під час повільного та виснажливого контрнаступу проти щільних рубежів російської оборони.

Українські підрозділи, схоже, знаходяться на невеликій відстані від села Вербове на південному сході, де російські військові блогери повідомили про активізацію, але сказали, що сили Москви поки що протистоять наступу Києва.

CNN не в змозі незалежно перевірити заяви обох сторін на полі бою.

У понеділок супутникові знімки села Солодка Балка – за 7 кілометрів (4 милі) на південь від Роботиного – показали укріплені сталлю траншеї зв’язку, автомобільні укриття та укріплення «зуби дракона», спрямовані на перешкоду просуванню українців.

Останніми тижнями Київ розширив свої підрозділи до стратегічного міста Токмак, центру матеріально-технічного забезпечення російських сил із залізничною станцією, через яку здійснюється постачання, а також розташовані склади палива та боєприпасів.

За даними 46-ї бригади, яка веде бої в цьому районі, бойові дії розгорнулися до північних околиць Новопрокопівки – невеликого сільського поселення приблизно за 4 кілометри (2,5 милі) на південь від Роботиного та поблизу лінії російських укріплень у Запоріжжі.

«Обхід висот з північного сходу дав змогу тиснути на правий фланг противника та вийти на його першу лінію оборони, розташовану на висотах південніше. Попереду бої за опорні пункти на них», – йдеться у Telegram-каналі бригади.

Підрозділи також дислокувалися на західній околиці села Вербове, повідомили в бригаді в Telegram. Бої точилися вже дуже близько до російських оборонних рубежів, додали в бригаді.

«Росіяни постійно контратакують і активно обороняються – ми рухаємося, витискаємо окупантів, але місяць боїв показав, що ворог не збирається віддавати захоплену землю – попереду ще багато роботи».

Дві українські штурмові групи намагалися прорвати оборону на околицях Вербового «і були знищені», повідомив призначений Росією чиновник і колаборант з контролю над окупованими частинами Запоріжжя Євген Балицький.

Водночас відомий російський військовий блогер WarGonzo заявив, що українські війська просунулися до Вербового із заходу, але російські підрозділи «тримають оборону на підступах до населеного пункту».

Україна в четвер повідомила про численні російські авіаудари в цьому районі.

46-та бригада в понеділок також повідомила про значні втрати в регіоні на тлі інтенсивних боїв на землі та постійного застосування артилерії з обох сторін.

Поділитись