«Кричав не від болю»: Ярмиш детально описала отруєння Навального

Прес-секретар  російського опозиційного політика Олексія Навального, Кіра Ярмиш, розповіла в подробицях про те, що передувало інциденту на борту літака рейсу Томськ — Москва і що відбувалося в салоні лайнера.

Нагадаємо, по дорозі в столицю Навальному стало погано, після чого льотчики екстрено посадили літак в Омську. Прямо з аеропорту політик був госпіталізований без свідомості в лікарню швидкої допомоги №1, де знаходився в цілому 44 години, поки його на вимогу сім’ї і соратників не евакуйовували в берлінську клініку Sharite.

Своєю інформацією Ярмиш поділилася з ведучою каналу «Навальний LIVE» Любов Соболь, яка зараз тимчасово веде щотижневу програму замість опозиціонера.

Як розповіла прес-секретар Навального про події 20 серпня, ранок політика і його команди починалося як завжди.

«Це була робоча поїздка, пов’язана з розумним голосуванням. Ми зустрічалися там з кандидатами, були в двох містах, Новосибірську і Томську «, — пояснила Ярмиш.

Так як у політика на наступний день була запланована передача, йому і команді потрібен був ранній виліт.

«Зустрілися о шостій ранку. Летіти ми повинні були втрьох: Олексій, я і його помічник Ілля. Олексій був абсолютно в повному здоров’ї, нормальний, невиспаний людина «, — розповіла Ярмиш.

За її словами, зроблену їй раніше заяву про те, що Навальний того ранку пив тільки чай, не означає, що вона стверджує, що він отруївся цим чаєм. Але весь час поїздки в аеропорт політик відчував себе абсолютно нормально.

«Ми багато жартували, сміялися, розмовляли», — згадує Ярмиш.

Вона розповіла, що кава і чай в кафе в аеропорту приносила офіціантка. Сам Навальний приніс з собою запечатану пляшку води.

«Ми не дізнаємося, коли отрута потрапила в організм Олексія», — заявила вона.

Після того, як всі разом вони сіли на свої місця в літаку, Навальний, за словами його прес-секретаря, поскаржився їй, що нічого не скачав з кіно, щоб дивитися під час польоту, і тепер буде страждати від нудьги.

«Хвилин через п’ять після зльоту він сказав:» Не могла б дати мені серветку? «. Звичайно, я дала … Ще через якийсь зовсім невеликий проміжок часу він сказав: «Не могла ти зі мною поговорити? Я себе не дуже добре відчуваю, мені треба абстрагуватися «, — згадує Ярмиш.

Весь час поки вона говорила з ним, політик «точно реагував на слова», ставив навідні питання, кивав. Потім вона помітила, що Навальний «блідий як полотно». Супутниця запропонувала взяти воду, яку розвозили бортпровідники, але той відповів, що не буде.

«Все-таки мені треба відійти», — сказав Навальний, після чого Ярмиш розбудила помічника політика.

За її словами, «Олексій нормально встав».

«Вийшов в прохід, що не хитався, і пішов в туалет … Минуло хвилин п’ятнадцять, я обернулася подивитися, що відбувається і побачила, що в хвості стовпилася досить велика черга. Мені не сильно приходило в голову піти подивитися — ну, хіба мало що трапилося», — пояснила вона.

За словами прес-секретаря, в цей момент по гучному зв’язку спокійним голосом оголосили, що шукають лікаря. Через пару хвилин прохання повторили.

«Тут я не витримую, прошу помічника піти подивитися що відбувається .. Після чого він пропадає, досить надовго … Після чого, в третій раз за лічені хвилини звучить прохання про лікаря і оголошення, що літак буде знижуватися», — розповіла вона.

Ярмиш пояснила, що на заклик про лікаря ніхто не відгукнувся. Помічнику Навального вдалося знайти медсестру, яка разом з бортпровідницею спостерігала за лежачим на підлозі біля бортовий кухні політиком. Коштів допомоги на борту не виявилося, і медпрацівникові доводилося поїти Навального водою і давати йому понюхати нашатирний спирт.

«Олексій вже нічого не говорив, втрачав свідомість, переставав реагувати на звернення», — розповіла Ярмиш.

Пілотам довго довелося шукати готовий їх прийняти аеропорт. Так що, за словами прес-секретаря, сідали вони досить довго, хвилин сорок.

Окремо Ярмиш пояснила, що на що з’явилася раніше в Мережі відеозапису, на якій чути крик Навального, мова йде не про те, що політику було боляче.

«Він не кричав від болю, принаймні у мене не було враження, що він кричав від болю … Звук був болючим», — підкреслила Ярмиш.

Вона висловила припущення, що той швидше бачив галюцинації, і крик був реакцією на них.

«У якийсь момент все звуки припинилися», — пояснила вона.

Після того, як літак приземлився в аеропорту Омська, в нього увійшли лікарі і поставили політику, який вже знаходився без свідомості, крапельницю.

Ярмиш з обуренням відкинула всі чутки про те, що Навальний напередодні вильоту з Томська пив самогон, енергетики або якісь таблетки. За її словами про те, що у Навального токсичне отруєння, підтвердили в перші хвилини і лікарі «швидкої допомоги», які прибули прямо на злітну смугу.

Однак після того, як Навальний був поміщений в реанімацію в ЛШМД №1 і була викликана поліція.

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,