Кремль звинувачує Захід у штучному нагнітанні напруженості в Україні

Кремль звинувачує Захід у штучному нагнітанні напруженості в Україні

Кремль у неділю звинуватив Захід у штучному нагнітанні напруженості навколо України, неодноразово заявляючи про те, що Росія готова почати атаку на свого сусіда, і сказав Вашингтону та його союзникам припинити військове нарощування поблизу. 

Про це повідомляє Reuters

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив у суботу, що його країна має реальні занепокоєння, які широко розділяють з партнерами в Європі, щодо російської діяльності на українському кордоні після того, як Україна заявила, що побоюється, що Росія готує напад.

Офіційні особи США, НАТО та України робили подібні заяви вже майже два тижні, посилаючись на, на їхню думку, незвичайні переміщення російських військ поблизу України.

Глава військової розвідки України заявив виданню Military Times на цих вихідних, що Росія має понад 92 тисячі військових, зібраних біля українських кордонів, і готується до нападу до кінця січня або початку лютого.

Кирило Буданов сказав, що така атака, ймовірно, включатиме авіаудари, артилерійські та бронетанкові атаки з наступними десантними ударами на сході, десантними ударами в Одесі та Маріуполі та меншим вторгненням через сусідню Білорусь.

Москва відкинула такі пропозиції як підбурюючі та поскаржилася на те, що, за її словами, посилює активність альянсу НАТО в регіоні.

У коментарі, який має бути показаний пізніше в неділю на державному телебаченні, речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що не можна виключати “провокацію” в цьому районі, враховуючи всю риторику США.

“Ця істерія штучно розкручується. Нас звинувачують у якійсь незвичайній військовій діяльності на нашій території ті, хто ввів свої збройні сили з-за океану. Тобто Сполучені Штати Америки”, – сказав Пєсков.

«Це не зовсім логічно чи ввічливо».

Пєсков припустив, що Україна, ймовірно, шукає спосіб вирішити власні проблеми силою.

Росія анексувала український півострів Крим у 2014 році, а підтримувані Росією сепаратисти того ж року захопили частину східної України.

Пєсков сказав, що Росія хоче, щоб НАТО припинило “зосередження військового кулака” біля власних кордонів Росії і припинило озброювати Україну сучасною зброєю.

У вересні Кремль заявив, що НАТО перетне російську червону лінію, якщо розширить свою військову інфраструктуру в Україні.

Судно з двома переобладнаними патрульними катерами берегової охорони США, призначеними для посилення військово-морських сил України, пройшло в суботу протокою Дарданелли.

Україна, яка прагне стати членом НАТО, на початку цього року отримала велику партію американських боєприпасів і протитанкових ракет Javelin, що викликало критику з боку Москви.

Поділитись