Кремль анонсував нову зовнішньополітичну концепцію Росії

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков дав інтерв’ю.

У ньому він прокоментував результативність переговорів щодо роззброєння, повідомив про доопрацювання зовнішньополітичної концепції Росії та розповів про взаємодію країн Європи та США.

Представник Кремля анонсував нову зовнішньополітичну концепцію Росії. Він зазначив, що документи у цій галузі зазнають змін з урахуванням нинішньої обстановки у світі.

«І вона доопрацьовуватиметься. Але якраз з урахуванням того, що відбувається зараз. У цьому плані ситуація не статична, вона розвивається діалектично з нашого боку».

Прес-секретар президента Росії нагадав, що тижнем раніше на оперативній нараді постійних членів Ради безпеки обговорювалися ключові «контури» нової зовнішньополітичної концепції країни.

Офіційний представник Кремля заявив, що у ситуації з роззброєнської тематики «все не дуже добре». Він спрогнозував багаторічні та важкі переговори у цій галузі. На думку Пєскова, у рамках діалогу з роззброєння очікуються позиційні протистояння, результативність яких під питанням.
Взаємини Європи та США

Крім того, Пєсков висловився про взаємини Європи та США. Він заявив, що європейські держави послідовно і дуже енергійно прагнуть посилити напрямок зовнішньої політики та безпеки в інтеграційних процесах.

Однак це питання є «одним із стовпів, який завжди шкутильгав у Євросоюзі», а «європейці відчайдушно намагаються підвищити зовнішньополітичну роль Євросоюзу у світових справах».

Пєсков заявив, що у Європи не зовсім вдається посилити свою роль у зовнішній політиці. Він пояснив цей факт значним впливом Вашингтона на країни.

«Сполучені Штати ніколи не відчували дефіцит наполегливості і навіть такого ковбойського підходу в спробах вплинути на своїх партнерів у Європі, вони просто заявляють, що кому треба робити, і якщо хтось з цим не згоден, прямо кажуть, що їм за це буде. Це було, це є, це продовжується. І нам про це добре відомо».

Це становище помітно контрастує із прагненням Європи стати сувереннішою у своїх інтересах на міжнародній арені. Пєсков висловив надію, що здоровий глузд візьме гору і європейці насамперед стануть «думати про наш спільний будинок, про Європу, де ми живемо пліч-о-пліч і є прямими сусідами».

Раніше Пєсков прокоментував відносини Росії із Заходом. Він наголосив, що країна зацікавлена у співпраці з європейськими партнерами, зі США — у торговельно-економічній, інвестиційній сфері та сфері з питань безпеки.

Проте «насильно милий не будеш», зазначив представник Кремля. Він заявив, що Росія планує розшити взаємодію з тими партнерами, у відносинах з якими є взаємність. Пєсков назвав нормальною ситуацію, коли дефіцит спілкування на одному фланзі компенсується спілкуванням на іншому фланзі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,