Спеціалізована антикорупційна прокуратура України порушила кримінальну справу проти депутата від “Слуги народу” В’ячеслава Медяника.
Про це повідомив глава відомства Назар Холодницький. Медяника підозрюють в корупції.
“По пану Медянику до нас дійсно надійшла заява про злочин і виробництво таке зареєстровано”, – сказав Холодницький в ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1 + 1».
Правоохоронці почали розслідування через телефонної листування Медяника, яка потрапила в приціл телекамер під час засідання Ради. У ній народний обранець нібито обіцяв співрозмовнику, позначеному як Саша Яровий (ймовірно, це міг бути бізнесмен Олександр Яровий), «вирішити питання з прокурорами».
Раніше під слідством опинилися ще 11 членів партії, які відмовилися голосувати на підтримку фракційного законопроекту, який передбачає зміну схеми оцінки нерухомості. Їх підозрюють у хабарництві. Холодницький на своїй сторінці в Facebook написав, що САП в рамках кримінальної справи проводить перевірку інформації про підкуп 11 депутатів – членів парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики.
Народні обранці нібито отримали $ 30 тисяч за голосування проти законопроекту, який вводить новий порядок оцінки об’єктів нерухомості. Мова йде про законопроект №2047-д «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми в сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості». Інформація про хабарі з’явилася в Telegram-каналі журналістки Соні Кошкіної.
Крім того, як повідомляють українські ЗМІ, представники «Слуги народу» отримали конверти з «преміями» за кілька місяців роботи в парламенті. На цьому тлі експерти прогнозують подальше зниження популярності правлячої партії України та її лідера Володимира Зеленського.
Коментуючи скандал, президент Володимир Зеленський зажадав від членів фінансового комітету пройти перевірку на детекторі брехні. На сьогоднішній день через поліграф пройшли декілька депутатів.
Також в ЗМІ і соцмережах України з’явилися повідомлення, що «слуги народу» отримали конверти з грошима в якості неформальної «премії» за роботу у Верховній раді. За інформацією видання «СТРАНА.ua», практика роздачі готівки існувала і в попередніх скликаннях. При цьому депутати пояснювали в розмові з журналістами потребу в «конвертових виплатах» незадоволеністю офіційною зарплатою, яка становить близько 40 тисяч гривень.
Про посилення протиріч всередині «Слуги народу», як вважають експерти, може свідчити і перенесення з’їзду політоб’єднання, який був запланований на кінець жовтня. Передбачалося, що в ході його буде обрано нового голову партії замість Дмитра Разумкова. В інтерв’ю «Українській правді» депутат Олександр Корнієнко повідомив, що захід, імовірно, пройде в листопаді.