Контрнаступ ЗСУ проти окупантів змінить динаміку війни – Reuters

Контрнаступ ЗСУ проти окупантів змінить динаміку війни – Reuters

Незважаючи на нещодавнє послаблення бойових дій у Бахмуті, зіткнення навколо знищеного міста на сході України тривають, і Москва зазнає значних втрат, повідомили у неділю ЗСУ.

Про це передає Reuters.

У своєму щоденному звіті вищого військового командування України в неділю повідомили, що російські війська провели дві невдалі операції в околицях Бахмута та завдали низки авіаударів і артилерійських обстрілів по прилеглих селах.

Глава російської групи найманців Вагнера заявив у суботу, що 99% його бійців залишили Бахмут після багатомісячного штурму в найдовшій і найкривавішій битві війни.

Наприкінці минулого місяця Україна заявила, що бойові дії в цьому районі вщухли, але командувач сухопутними силами Олександр Сирський заявив у суботу, що українські війська продовжують там боротися.

«Противник продовжує нести значні втрати на Бахмутському напрямку», – повідомив Сирський у месенджері Telegram після, за його словами, обходу військ навколо Бахмута. «Сили оборони продовжують битися. Ми переможемо».

Reuters не змогло незалежно перевірити повідомлення.

На думку військових аналітиків, Бахмут, де колись проживало 70 тисяч людей, не має стратегічного значення. Але Москва заявила, що її захоплення стане сходинкою для просування вглиб промислового регіону Донбасу, який, як вона стверджує, є анексуваним в України.

Президент України Володимир Зеленський порівняв руйнування Бахмута з ударом американської атомної бомби по японській Хіросімі під час Другої світової війни.

Український щоденник у неділю повідомляє, що за минулу добу відбулося близько 23 бойових зіткнень у Донецькій області, де знаходиться Бахмут, і сусідній Луганській області, які разом складають Донбас.

Британська оборонна розвідка заявила в суботу, що Росія продовжила передислокацію регулярних військових частин у район Бахмута, замінивши винищувачі Вагнера.

Зеленський заявив в інтерв’ю, опублікованому в суботу, що його сили готові розпочати довгоочікуваний контрнаступ, щоб повернути території, які зараз окуповані Росією.

Київ сподівається, що контрнаступ змінить динаміку війни, яка вирує з моменту вторгнення Росії до свого меншого сусіда 15 місяців тому.

Зараз Росія контролює майже всю Донецьку та Луганську області, а також частину Запорізької та Херсонської областей України.

Поділитись