
Колишній віце-президент США назвав найбільше приниження країни за 40 років
Колишній віце-президент США Майк Пенс охарактеризував відхід американців з Афганістану як найбільше приниження Вашингтона на міжнародній арені за останні 40 років.
Про це він написав у вівторок, 17 серпня, в статті для газети The Wall Street Journal.
«Катастрофічний догляд адміністрації [президента США Джо] Байдена з Афганістану — це зовнішньополітичне приниження, яке не йде в порівняння ні з чим, що пережила наша країна після іранської кризи із заручниками», — вважає Пенс.
Те, що відбулося поставило Сполучені Штати в незручне становище на світовій арені, «змусивши союзників країни засумніватися в надійності США і надихнуло ворогів випробувати рішучість американців», зазначив він. На думку Пенса, рішення покинути Афганістан «зганьбила пам’ять про героїчних американців, які допомогли залучити терористів до відповідальності після 11 вересня, і всіх, хто служив в цій країні протягом останніх 20 років».
«Криза з заручниками», про який говорить Пенс, стався 4 листопада 1979 року. Тоді приблизно 400 осіб, які називали себе членами Організації мусульманських студентів — послідовників курсу імама Рухоллі Хомейні, напали на посольство США в Тегерані. Дипмісія була захоплена протягом двох годин.
У полоні опинилися близько 90 осіб, в тому числі технічний персонал посольства. Випустивши жінок, чорношкірих і не американців, терористи залишили в заручниках 52 дипломатів. Вони були звільнені тільки через 444 дня — в 1981 році.
Раніше колишній президент США Дональд Трамп назвав хід виведення військ з Афганістану великим приниженням для Штатів, зазначивши, що для Америки наступили «жахливі часи».
«Мені здається, що за всі роки наша країна жодного разу не піддавалася подібного приниження. <…> Не знаю, військове це поразка чи психологічне, але нічого подібного раніше не відбувалося. У це просто неможливо повірити», — розповів Трамп.
На думку екс-глави Білого дому, виведення військ буде впливати на міжнародні відносини Сполучених Штатів протягом десятиліть.
18 серпня результати опитування Reuters / Ipsos показав, що рейтинг схвалення діяльності президента США Джо Байдена знизився на сім процентних пункту до 46% після приходу до влади в Афганістані радикального руху «Талібан».
15 серпня таліби увійшли в Кабул, після чого оголосили «закінчення війни» в Афганістані. Вони також повідомили про намір створити Ісламський емірат Афганістан, а також зажадали вивести з країни іноземні війська.
Президент Афганістану Ашраф Гані в той же день подав у відставку і покинув країну.
На наступний день у відповідь на критику рішення про виведення військових США з Афганістану, Байден заявив, що не жалкує про це. Він підкреслив, що більш вдалого моменту для виведення військового контингенту з Афганістану не було, а відмова означала б ескалацію конфлікту. Завершити виведення військ американці планують до кінця серпня.
- Олексій Арестович назвав безглуздою справою побудову демократії в Україні
- The Sun: Таліби перетворюють Афганістан в «колиску джихаду»
- У США почали платити молодим злочинцям по 1000 доларів в…
- «Втеча» США з Афганістану — це провал США на міжнародній…
- У Польщі розповіли про долю мігрантів, які все-таки подолали кордон
Теги: Афганистан, пенс, США