Колишній глава Пентагону розповів про помилки в навчанні афганської армії

США допустили критичні помилки в навчанні армії Афганістану, які сприяли її розвалу, вважає колишній глава Пентагону Роберт Гейтс.


«Я несу певну відповідальність за це. Це почалося ще до мого прибуття туди. Але я думаю, що ми створили афганську армію за своїм образом і подобою. Тому, який вимагав набагато складнішою логістики, змісту і підтримки, ніж, скажімо,»Талібан», — заявив Гейтс в інтерв’ю програмі 60 Minutes ( «60 хвилин») на телеканалі CBS.

Як заявив екс-глава Пентагону, замість того, щоб створити «легку, оперативну і самозабезпечувану армію», як у «Талібану», США створили в Афганістані «збройні сили з важким матеріально-технічним забезпеченням». За його словами, американцям довелося вчити афганських військовослужбовців читати, щоб ті змогли користуватися складним обладнанням.

«І коли у них вибили ґрунт з-під ніг, і до цього додамо корупцію у вищому військовому керівництві і т.д., для мене не дивно, що афганська армія розвалилася», — додав Гейтс.

Раніше Гейтс зізнався, що йому стало погано, коли він спостерігав по телевізору за хаотичним виведенням американських військ з Афганістану.

На початку серпня таліби активізували наступ на урядові сили Афганістану, 15 серпня увійшли в Кабул і на наступний день заявили, що війна закінчена. Останні два тижні серпня з аеропорту Кабула, який перебував під охороною американських військових, йшла масова евакуація громадян країн Заходу і співпрацювали з ними афганців. У ніч на 31 серпня американські військові покинули кабульського аеропорту, поклавши край майже 20-річному військовій присутності CША в Афганістані. На початку вересня було оголошено склад тимчасового уряду Афганістану, який очолив Мохаммад Хасан Ахунд, який займав крісло глави МЗС під час першого правління «Талібану» і знаходиться під санкціями ООН c 2001 року.

Раніше повідомлялося, що адміністрація США піддалася нещадній критиці з боку як політичних опонентів, так і союзників за численні прорахунки, допущені на фінальному етапі 20-річної афганської кампанії — найдовшої американської війни.

Раніше Туреччина оголосила, що готова допомогти талібам подолати гуманітарну кризу в Афганістані, але не визнає їх правління. Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу прийняв виконуючого посаду міністра закордонних справ Афганістану Аміра Хана Мутакі, в той час як радикальний ісламістський рух прагне завоювати міжнародну легітимність при поверненні до влади після двох десятиліть війни.

Мутакі прибув до Туреччини після переговорів з американськими і європейськими посланниками в Досі, в ході яких він попередив, що західні санкції проти талібів погрожують підірвати подальшу безпеку в Афганістані. Чавушоглу цю позицію підтримав.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,