Китай рекордними темпами починає відновлювати країну після пандемії пандемії коронавірусу. У квітні промисловість Китаю вперше з початку 2020 року засвідчив зростання.
Офіційно Китай переміг коронавірус ще в березні. Місто Ухань, який став епіцентром поширення пандемії, вже відкритий. Нові випадки зараження коронавірус в основному привізні – їх привозять китайці з-за кордону. Таким чином, на боротьбу з пандемією, що почалася 31 грудня 2019 року, у Китаю пішло всього три місяці. Абсолютно вражаючий результат. Країни, які підхопили коронавірус від Китаю, дуже обережно говорять про перемогу над пандемією до осені, а то і до кінця року. Всі країни Європи констатують небувалий економічна криза, яка їх чекає. Збитки вже обчислюються сотнями мільярдів євро.
Однак Китай демонструє абсолютно зворотну картину. У квітні промисловість Китаю вперше з початку року продемонструвала зростання. У минулому місяці обсяги виробництва в країні збільшилися майже на чотири відсотки. Такий небачене зростання експерти пов’язують з ослабленням карантинних заходів і початком роботи більшості фабрик, розташованих в Китаї. Крім того, китайська влада надають зупиненим виробництвам фінансову допомогу, а також скоротили ряд податків для бізнесу.
Відзначимо, що зростання виробництва відбувся не в порівнянні з «докоронавірусним» періодом, а в порівнянні з аналогічним відрізком 2019 року. Тобто китайські фабрики стали працювати ще більше, ніж в минулому році. При цьому економіка Китаю змогла нівелювати той колосальний провал, який був викликаний коронавірусів – промислове виробництво республіки обвалилося одразу на 13,5 відсотків. При цьому за січень, лютий і березень 2020 року ВВП Китаю впав майже на 7 відсотків в річному вираженні. А економічний спад був зафіксований вперше з початку офіційного ведення статистики – з 1992 року.
В середині квітня Китай відзвітував про відновлення роботи всіх великих підприємств на території країни. Обсяги випуску високотехнологічних товарів збільшилися відразу на 10,5 відсотків, виробництво промислового устаткування зросла на 9 відсотків. Нарешті, малий і середній бізнес відновив свою діяльність на 80 відсотків.
Економіка Китай в основному орієнтована на експорт. Тому головною загрозою для Пекіна може стати продовження торгової війни з США. А американці дуже злі на Китай. Адже саме США постраждали від пандемії найбільше. Раніше президент Дональд Трамп уже заявив, що втратив інтерес до ратифікації торговельної угоди з Китаєм. Воно було складено з великими труднощами, проте глави США і КНР не встигли поставити під ним свої підписи через кризу коронавірусу. Тепер війна, судячи з усього, буде продовжена. США хочуть помститися за коронавірус.