Китай відповість на дії США щодо Тайваню, коли це буде найвигідніше з точки зору Пекіна

Китай відповість на дії США щодо Тайваню, коли це буде найвигідніше з точки зору Пекіна

Китай відповість США на їхні дії щодо Тайваню в той момент, коли це буде найвигідніше з точки зору Пекіна, зараз КНР може демонструвати терпіння для того, щоб підготуватися до цілей остаточного приєднання острова.

Про це заявив завідувач центру вивчення Австралії та Океанії Інституту Сходознавства Дмитро Мосяков.
Раніше в неділю МЗС Тайваню повідомило, що делегація конгресменів зі США, очолювана сенатором Едом Маркі, прибула на острів, де планує зустрітися з високопоставленими тайванськими чиновниками, щоб обговорити, зокрема, відносини США і Тайваню, регіональну безпеку, торгівлю та інвестиції, глобальні ланцюги.

“Я думаю, що Китай має свою стратегію на всі ці дії (США). Важко сказати, чи є частиною цієї стратегії вирішення питання Тайваню зараз, наскільки Китай готовий до того, щоб вирішувати ті цілі, про які оголошують щодо Тайваню. Цілком можливо, що Китай буде проводити зовсім іншу, свою політику, можливо навіть певного терпіння і витримки, щоб остаточно підготуватися до цілей остаточного приєднання Тайваню, у них своя стратегія, у США своя, яка з них виявиться більш правильною та успішною. , сказати поки що дуже складно”, – сказав Мосяков.

Зрозуміло, що реакція Пекіна буде і вона може бути досить радикальною, але коли і коли, сказати поки що складно, уточнив Мосяков, оскільки це і є частиною китайської стратегії.

“Я думаю, це (приїзд делегації американських конгресменів) спроба США вплинути на внутрішній стан у Китаї, якось показати це країнам Південно-Східної Азії, що США диктують порядок денний у цьому регіоні. У нинішніх глобальних кризах США не можуть дозволити, щоб Китай залишився осторонь. Вони розуміють, що це веде до його посилення. Основою американської стратегії є втягнути Китай у конфлікт в умовах, коли він ще до цього не цілком готовий. Відповідь Китаю буде, коли це буде найвигідніше з погляду китайського керівництва”, – наголосив він.

Ситуація навколо Тайваню загострилася після нещодавнього візиту на острів спікера палати представників США Ненсі Пелосі. Китай, який вважає острів однією зі своїх провінцій, засудив візит Пелосі, побачивши в цьому кроці підтримку США тайванського сепаратизму, і розпочав масштабні військові навчання.

Офіційні відносини між центральним урядом КНР і його острівною провінцією перервалися в 1949 році, після того, як сили Гоміньдана, що зазнали поразки в громадянській війні з Компартією Китаю, на чолі з Чан Кайші перебралися на Тайвань. Ділові та неформальні контакти між островом та материковим Китаєм відновилися наприкінці 1980-х років. З початку 1990-х років сторони стали контактувати через неурядові організації – пекінську Асоціацію розвитку відносин через Тайванську протоку та тайбейський Фонд обмінів через протоку.

Поділитись