Кісінджер перерахував три сценарії вирішення конфлікту в Україні

Кісінджер перерахував три сценарії вирішення конфлікту в Україні

Конфлікт навколо України може вирішитися трьома способами, залежно від яких роль НАТО може зміцнитися або послабитись у Європі, заявив в інтерв’ю The Spectator колишній держсекретар США Генрі Кісінджер.


«Основна концепція така: є три можливі результати цієї “спецоперації”, всі три з них все ще певною мірою відкриті до реалізації. Якщо Росія залишиться там, де вона зараз, вона завоює 20% України і більшу частину Донбасу, основний промисловий і сільськогосподарський район, а також смугу землі вздовж Чорного моря. Якщо залишиться там, це буде перемога, незважаючи на всі невдачі, які вони зазнали спочатку. І роль НАТО не буде такою вирішальною, як раніше», — зазначив перший варіант розвитку подій патріарх американської політики.

Другим шляхом він назвав спроби витіснити Росію з території, яку вона окупувала до спецоперації, включаючи Крим. Тоді, на його думку, постане питання про воєнний конфлікт із Росією. А третій шлях Кісінджер загалом описав у Давосі.

«Шлях, який, на мою думку, [президент України Володимир] Зеленський тепер прийняв. Він полягає в тому, що якщо Росію зможуть утримати від будь-яких військових завоювань і якщо лінія фронту повернеться до колишнього стану, до <спецоперації>, нинішня «агресія» буде явно переможена. Україна буде відновлена ​​у тому вигляді, в якому вона була. Вона буде переозброєна і тісно пов’язана з НАТО, якщо не стане її частиною», – заявив він.

11 червня Генрі Кісінджер закликав Захід не відсувати національні інтереси Росії на другий план під час обговорення українського конфлікту. За словами дипломата, відносини НАТО та країн Азії неминуче стануть одним із основних питань міжнародної політики, тому блоку важливо не замикатися на внутрішньому союзництві, але також діяти з урахуванням усіх перспектив.

23 травня Кісінджер закликав Захід відмовитися від спроб добитися військової поразки Росії і вказав на необхідність умовити Київ повернутися до переговорів. Також він заявив, що досягнення нейтрального статусу України та її становлення як мосту між Росією та Європою стало б ідеальним результатом вирішення ситуації, що склалася навколо країни.

Висловлювання Кісінджера прозвучали на тлі спецоперації РФ із захисту Донбасу, що почалася 24 лютого. Декількома днями раніше ситуація в регіоні значно загострилася через обстріл з боку українських військових. Влада Донецької та Луганської народних республік оголосила про евакуацію жителів до РФ, а також звернулася за допомогою до Москви. Президент РФ Володимир Путін 21 лютого підписав укази про визнання незалежності ДНР та ЛНР.

Поділитись