Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда завершив переїзд до офіційної резиденції, яка знаходиться у комплексі урядових будівель у центрі Токіо.
Про це повідомляється у неділю на сайті канцелярії прем’єра.
“Я почуваюся посвіжілим після першого за довгий час переїзду. Я вирішив, що це матиме сенс з погляду необхідності зосередитись на державних справах”, – зазначив Кісіда. Разом із ним до резиденції заїде старший син Сетаро, який працює секретарем прем’єра. Щодо переїзду дружини, Кісіда не дав чіткої відповіді, зазначивши, що вона часто їздить з Токіо до рідного міста, і він не знає, скільки саме часу йому вдаватиметься проводити разом із сім’єю.
З моменту призначення на посаду прем’єр-міністра у жовтні Кісіда продовжував жити у гуртожитку для депутатів парламенту, який розташований за три хвилини їзди на автомобілі від канцелярії в районі Акасака. Резиденція у свою чергу прилягає до головного офісу, що дозволяє в найкоротші терміни приступити до своїх обов’язків у разі якогось НП, наприклад, стихійного лиха.
Останнім прем’єром, хто користувався офіційною резиденцією, був Йосіхіко Нода. Він в’їхав туди у жовтні 2011 року. Синдзо Абе, який змінив його в 2012 році, не став переїжджати в резиденцію, і проживав у своєму будинку в районі Томігая разом з дружиною і матір’ю. Абе часто критикували за це рішення, оскільки йому завжди був потрібен час, щоб прибути до головного урядового офісу після запусків балістичних ракет КНДР. І у разі термінових обставин навіть опрацьовувався спосіб доставки прем’єра до його робочого місця протягом 15 хвилин, зокрема на мотоциклі.
Історія та сучасність
Офіційна резиденція прем’єра Японії у її нинішньому вигляді була збудована у 1929 році. У приміщенні загальною площею 7 тис. кв. метрів чотири поверхи, один з яких підземний, а в архітектурі використано стилі ар-деко та експресіонізм. У 2003 році її було відремонтовано. Усередині є житлові кімнати, робочий кабінет, обідній зал та приміщення для прийомів іноземних лідерів та інших офіційних осіб. Наприклад, у грудні 2016 року під час візиту президента РФ Володимира Путіна до Японії тодішній прем’єр Сіндзо Абе давав ексклюзивне інтерв’ю першому заступнику генерального директора ТАРС Михайлу Гусману саме у цій резиденції.
Про будинок резиденції йде багато чуток і міських легенд. Частина пов’язана з привидами. Так, дружина Цутому Хати, який був прем’єром у 1994 році, у своїй книзі писала, що відчувала в будинку дивну атмосферу та озноб, а також бачила білу постать біля ставка. Крім того, запрошений нею екстрасенс говорив про примару військового у саду. Ёсіро Морі (прем’єр-міністр з 2000 по 2001 рік) у свою чергу розповідав про звуки дверних ручок, що повертаються, ночами. Свого наступника Дзюн’ітіро Коїдзумі Морі радив бути обережним із привидами в резиденції.
Крім чуток про потойбічні сили серед японських політиків є прикмета, що переїзд до офіційної резиденції може призвести до швидкої відставки. Історично склалося так, що ті, хто жив у цьому будинку, перебували на посаді глави уряду щодо недовго – близько двох років. Виняток становили Ясухіро Накасоне (прем’єр з 1982 по 1987 рік) та Дзюн’ітіро Коїдзумі (2001-2006). При цьому після Коїдзумі шість наступних прем’єрів, які проживали в резиденції, включаючи Сіндзо Абе (перший термін – з 2006 по 2007 рік), пробули на цій посаді лише по одному році.
Знову обраний прем’єром у 2012 році Абе вдруге не переїжджав до резиденції, зробивши вибір на користь свого приватного будинку. Він у результаті встановив рекорд за часом безперервного перебування на чолі уряду – понад 2 800 днів.