Йорг Мойтен: «наслідком відмови від ПП-2 буде кінець ФРН як промислової держави»

Йорг Мойтен: «наслідком відмови від ПП-2 буде кінець ФРН як промислової держави»

Голова «Альтернативи для Німеччини» Йорг Мойтен розповів про майбутнє «Північного потоку – 2» після зміни канцлера і про те, як це вплине на відносини Москви і Берліна.

Якщо обраний у вересні 2021 року новий уряд ФРН вирішить відмовитися від «Північного потоку – 2», це стане «загибеллю Німеччини як розвиненої промислової країни». Про це в інтерв’ю ЗМІ заявив голова партії «Альтернатива для Німеччини» Йорг Мойтен. За його словами, якщо кабінет очолить канцлер від «Зелених», в рамках нового ідеологічного курсу ФРН може переглянути свою участь у проекті. Він зазначив, що АДГ не ввійде в новий уряд, оскільки не бачить партій, з якими можна було б створити коаліцію. У числі найбільших помилок правління Ангели Меркель глава АДГ назвав відмову ФРН від ядерної енергетики, який збільшив залежність країни від вуглеводнів, а також провал національної стратегії по боротьбі з коронавірусів.

– У вересні в Німеччині пройдуть парламентські вибори. Як зміняться відносини між ФРН і Росією з приходом нового уряду? Що, на вашу думку, Берліну слід змінити у відносинах з Москвою?

– Вибори в будь-якій демократичній державі – це в першу чергу можливість змінити політичний курс країни. Так звана велика коаліція (в неї входять Християнсько-демократичний союз (ХДС), Християнсько-соціальний союз (ХСС) і Соціально-демократична партія Німеччини (СДПН)) фрау Ангели Меркель перебуває при владі вже чотири терміни, що призвело до ситуації, коли зміни стали неможливі, будь-яка зміна курсу нереально. Відносини з нашими глобальними партнерами особливо важливі для моєї партії – «Альтернативи для Німеччини». Міжнародні зв’язки, особливо з Росією, залишаються вкрай важливим напрямком для нас, тому будь-які зміни на цьому напрямку будуть критичними.

Що це означає? Чи варто очікувати, що новий уряд Німеччини буде дотримуватися більш прагматичного курсу у відносинах з Росією і послабить деякі санкції?

– У тій же мірі, в якій я підтримую такий більш прагматичний підхід, я сумніваюся, що новий федеральний уряд, до якого ми, партія АДГ, майже напевно в цей раз не ввійдемо, дасть хоч якийсь значущий імпульс відносинам з Росією.

– На ваш погляд, чи змінить новий кабінет позицію ФРН щодо газопроводу «Північний потік – 2»? Як ви оцінюєте нещодавню угоду між Німеччиною і США по газопроводу? Чи відповідає ця угода інтересам Німеччини?

– Непродуману відмову канцлера Меркель від мирного використання ядерної енергетики призвело до того, що в Німеччині виникла критична ситуація в енергетичній галузі. Таким чином, на мій погляд, склалася ситуація, в якій «Північний потік – 2» став незамінний для такої промислово розвиненої країни, як Німеччина. Новий федеральний уряд на чолі з «Зеленими» може бути настільки ідеологічно сліпим, що переріже цю життєво важливу для ФРН артерію. Наслідком цього кроку буде не тільки кінець Німеччини як розвиненої промислової держави, а й, звичайно ж, кінець поточного зльоту цієї нібито «Зеленої» партії.

Раніше ви висловили незгоду з ініціативою колеги по АДГ Тіно Хруппали, який заявив, що Німеччина повинна вийти з ЄС і створити «новий європейський простір». Подібні пропозиції досить часто виходять з різних країн – Франції, Нідерландів, навіть Угорщини. Які зміни необхідні Євросоюзу, щоб врятувати об’єднання від розпаду?

– Моя позиція завжди полягала в підтримці ідеї про реформування ЄС. Звичайно, союз в його нинішньому вигляді не врятувати невеликими змінами та косметичними примочками, реформа повинна бути фундаментальною і як можна більш всеосяжної. Єдино вирішальним аргументом по будь-якому питанню повинно бути таке мірило, як користь для громадянина. Саме її слід мати на увазі при прийнятті того чи іншого законопроекту.

Поділитись