Інтерпол оголосив у розшук двох росіян у справі про вибух в порту Бейрута

Інтерпол оголосив у розшук двох росіян у справі про вибух в порту Бейрута

Інтерпол оголосив двох росіян в міжнародний розшук у справі про руйнівний вибух в порту Бейрута в серпні 2020 року.

Тоді в гавані ліванської столиці здетонували 2750 тонн аміачної селітри. Жертвами вибуху стали близько 200 осіб, кілька тисяч отримали поранення, місту було завдано серйозної шкоди. Одним з оголошених в розшук росіян став капітан судна, яке перевозило небезпечний вантаж в 2013 році. Він уже повідомив про невинність і намір відстоювати свої інтереси. Другий розшукуваний – колишній власник корабля Rhosus.

Інтерпол оголосив у розшук двох росіян і одного португальця у справі про вибух в порту Бейрута на початку серпня 2020 року, передає ліванський національне агентство NNA. Повідомляється, що «червоні повідомлення» за запитом генпрокурора Лівану видані на що мають російське громадянство власника судна Rhosus і капітана корабля, на борту якого 2750 тонн селітри була доставлені в порт ліванської столиці, і підприємця з Португалії, який проводив оцінку складу, в якому зберігався нітрат амонію, що став причиною руйнівного вибуху.

Влада Лівану в жовтні направили запит про арешт двох громадян Росії в Генпрокуратуру країни, яка і звернулася в Інтерпол для видачі міжнародного ордера. Тоді ж місцеві ЗМІ повідомили, що делегація слідчих і представників спецслужб країни відвідала Кіпр, щоб зустрітися з проживаючим там власником корабля.

Імена фігурантів справи в останньому повідомленні не називаються, проте раніше повідомлялося, що судно Rhosus, затонуле в 2018 році, належало бізнесмену Ігорю Гречушкін, а його капітаном в 2013-му був Борис Прокошев.

Прокошев заявив про свою невинність і намір відстоювати свої інтереси. Він розповів, що поки не отримував ніяких документів у зв’язку з рішенням Інтерполу.

«Що робити, я поки не знаю. Буду спостерігати за розвитком ситуації, відстоювати інтереси своїми силами: грошей на адвокатів у мене, природно, немає – живу на одну пенсію. Винним себе не вважаю», – сказав Прокошев.

За його словами, портові служби Бейрута мали копії документів на вантаж і були повідомлені про його небезпеки, однак за кілька років не зробили спроб вивезти з порту сотні тонн аміачної селітри.

За інформацією Російського професійного союзу моряків, в 2013 році судно під прапором Молдови, яке прямувало з Батумі в Мозамбік, зробило позаплановий захід у Бейрут, після чого ліванська влада затримали судно з-за технічних порушень експлуатації. Екіпаж корабля, в свою чергу, звернувся до Міжнародної федерації транспортників із заявою про утримання зарплати з самого початку контракту.

У 2014 році ліванські компетентні органи приступили до розгляду питання репатріації екіпажу судна, а також продажу самого корабля і його вибухонебезпечного вантажу. Згодом селітру вивантажили в порту Бейрута, а моряків з Росії та України відпустили додому. Однак до серпня 2020 року в порушення правил небезпечний вантаж так і не було утилізовано.

Детонація селітри сталася 4 серпня 2020 року. Потужність вибуху оцінюється приблизно в 1,5 кілотонни в тротиловому еквіваленті. Займав пост прем’єр-міністра країни на момент НП Хасан Діабі тоді заявив, що причиною інциденту стало неналежне зберігання в порту 2750 тонн аміачної селітри протягом шести років.

В результаті вибуху загинули близько 200 осіб, понад 4 тис. постраждали. Влада міста оцінили збиток в $ 15 млрд. Вибух зруйнував безліч будинків Бейрута, в тому числі чотири лікарні.

Поділитись